Mustafa Koç, vefatının 5. yılında kabri başında anıldı

Geçirdiği kalp krizi sonucu 21 Ocak 2016’da ani bir halde hayatını yitiren Mustafa V. Koç için kabri başında anma merasimi düzenlendi. Koç …

Geçirdiği kalp krizi sonucu 21 Ocak 2016’da ani bir halde hayatını yitiren Mustafa V. Koç için kabri başında anma merasimi düzenlendi.

Koç Topluluğu açıklamasına nazaran, 21 Ocak 2016’da vefat eden Mustafa V. Koç, vefatının yıl dönümünde Zincirlikuyu’da bulunan aile kabristanında düzenlenen merasimle anıldı.

Pandemi kurallarına riayet edilen anma merasimine Koç Ailesi, Koç Topluluğu yöneticileri ve merhumun sevenleri katıldı.

Koç Holding Üst Yöneticisi (CEO) Levent Çakıroğlu burada yaptığı konuşmada, “Mustafa Beyefendi; etrafındakilere heyecan ve umut aşılayan, yaşama ve topluma bedel katan, vizyon sahibi, hayatı seven, ilham veren bir başkandı. Daima en güzelini yapma çabasında oldu. Lakin ne yaparsa yapsın, vicdanının sesini dinledi. Alçakgönüllüydü, samimiydi.” sözlerini kullandı.

Merhum Mustafa Koç’un hayatına dokunduğu herkesin hürmetinin yanında sevgisini de kazandığını aktaran Çakıroğlu, “Kıymetli anısını yüreğimizde yaşatacak, bize miras bıraktığı liderlik vizyonunu Koç Topluluğu’nu daha da ileri taşıma uğraşımızda rehber kabul edeceğiz. Mustafa Bey’i, ayrıyeten 7 yıl evvel yeniden Ocak ayında ortamızdan ayrılan bedelli büyüğümüz Nusret Arsel’i ve huzurlarında bulunduğumuz Koç Ailesi’nin ebediyete intikal etmiş tüm fertlerini rahmetle ve hasretle anıyorum. Parıltı içinde yatsınlar.” diye devam etti.

Bu ortada Koç Holding resmi Twitter hesabından, “Aramızdan erken ayrılışının hüznünü hala en derinden hissettiğimiz Mustafa V. Koç’u sevgi ve hasretle anıyoruz.” iletisi paylaşıldı.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/mustafa-koc-vefatinin-5-yilinda-kabri-basinda-anildi-2273086

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer İçerikler