Microsoft’tan Pinterest’i satın alma teşebbüsü

Microsoft’un son aylarda, toplumsal ağ platformu olan Pinterest’i satın almak için teşebbüste bulunduğu açıklandı Financial Times’ın (FT …

Microsoft’un son aylarda, toplumsal ağ platformu olan Pinterest’i satın almak için teşebbüste bulunduğu açıklandı

Financial Times’ın (FT) haberine nazaran Microsoft, geçtiğimiz aylarda görsel paylaşım odaklı toplumsal medya platformu Pinterest’i satın alma teşebbüsünde bulundu.

FT’nin haberine nazaran, Pinterest bağımsız bir şirket olarak kalmayı tercih etmesi sebebiyle, Microsoft ve Pinterest ortasındaki satın alma görüşmeleri sonuçlanmadı. Haberde, Microsoft’un kelam konusu satın alma stratejisiyle, faal çevrimiçi kullanıcıları bulut platformunda eşleştirmeyi hedeflediği bildirildi.

Microsoft 2016’da 26,2 milyar dolara LinkedIn’i satın almıştı.

Pinterest, son üç ayda paylarında yüzde 36’lık bir artışla, yaklaşık 50 milyar dolarlık bir piyasa pahasına ulaştı. Pinterest’in payları son 12 ayda ise yüzde 239 arttı.

Pinterest geçen hafta, 2020 yılında uygulamanın 100 milyon yeni kullanıcı kazandığını ve şirketin yıldan yıla çeyreklik gelirinde yüzde 76’lık bir büyüme kaydettiğini bildirdi.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/microsofttan-pinteresti-satin-alma-girisimi-2274459

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Devamını Oku

ABD’de rekor tahvil ihraçları

Global seviyede düşük borçlanma maliyetleri bankaları ve şirketleri tahvil ihraçlarını artırmaya yönlendiriyor. Bloomberg'in haberine nazaran ABD ...