Merkel: Dünya çok taraflı bedellere dönmeli

Almanya Başbakanı Angela Merkel pandemi nedeniyle başkanların daha yakın işbirliği içinde olmaları gerektiğini, izolasyonist siyasetlerin …

Almanya Başbakanı Angela Merkel pandemi nedeniyle başkanların daha yakın işbirliği içinde olmaları gerektiğini, izolasyonist siyasetlerin pandemiyle birlikte çöktüğünü ve çok taraflı kıymetlere dönülmesi gerektiğini belirtti

Almanya Başbakanı Angela Merkel pandeminin tesirlerinin yıllar uzunluğu sürebileceğini belirterek dünya başkanlarına pandemiyle uğraş konusunda yakın işbirliği yapma davetinde bulundu.

Dünya Ekonomik Forumu’nun sanal toplantısında konuşan Merkel global boyutta yaşanan krizin milletlerarası işbirliğinin ehemmiyetini gösterdiğini söyleyerek “bunun üzere varoluşsal bir durumla birlikte bağlantılarda izole olmanın uzun vadede mümkün olmadığını gördük.” diye konuştu.

ABD eski Lideri Donald Trump’ın “Önce Amerika” doktriniyle vakit zaman çatışan Merkel, yeni Lider Joe Biden’in Dünya Sıhhat Örgütü’ne tekrar katılma kararının kıymetli olduğunu belirtti.

Merkel Lider seçilen Biden ile yaptığı telefon görüşmesinde, NATO ve Avrupa Birliği de dahil transatlantik müttefikliği canlandırma konusunda hemfikir olmuştu.

Merkel konuşmasında OECD’nin dijital vergi konusunda da bir uzlaşıya varması gerektiğini lisana getirdi.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/merkel-2273371

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler