MEGA POLİETİLEN KÖPÜK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Hisse Satış Bilgi Formu

MEGA POLIETILEN 2021-01-18 tarihli – KAP bildirimleri Bloomberg HT’de! MEGA POLIETILEN ile ilgili en sıcak gelişmeleri takip etmek için artık …

MEGA POLIETILEN 2021-01-18 tarihli – KAP bildirimleri Bloomberg HT’de! MEGA POLIETILEN ile ilgili en sıcak gelişmeleri takip etmek için artık tıklayın!

MEGA POLİETİLEN KÖPÜK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Hisse Satış Bilgi Formu )

İlgili Şirketler [] İlgili Fonlar [] Türkçe
Hisse Satış Bilgi Formu

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Evet (Yes)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Bahse Ait Daha Evvel Yapılan Açıklamanın Tarihi
13.11.2020
Bildirim İçeriği

Açıklamalar

Hisse Bildirisi’nin “Payları borsada işlem gören iştiraklerin hisse sahiplerine yönelik bilgi formu düzenleme yükümlülüğü” başlıklı 27’nci hususu kapsamında, sahip olduğum Mega Polietilen Köpük Sanayi ve Ticaret A.Ş. B kümesi hisselerinden, sermayenin %15,13’üne tekabül eden 5.749.400 adede kadar olan kısmının borsada süreç gören niteliğe dönüştürülmesine ait olarak, hisse satış bilgi formunun onaylanması talebiyle 13/11/2020 tarihinde Sermaye Piyasası Konseyi’ne müracaat yapılmıştır. 15.01.2020 tarihinde ise tescil edilen bedelsiz sermaye artırımı süreci ile Şirket sermayesinin 38.000.000 TL olmasından ötürü müracaat revize edilmiştir.
Elde edilen fon artarak devam eden pandemi (Covid-19) tesiriyle daralması beklenen piyasalarda mevcut likit pozisyonunu ve nakit akışını arttırmak, belirsizlikler karşısında şirketin mali yapısını güçlendirmek ve mevcut yatırımların devam etmesini sağlamak için Şirkete aktarılarak 2 yıl boyunca şirket faaliyetlerinde kullanılacaktır. Bu süreç zarfında ilgili meblağ için rastgele bir nemalandırma talebim olmayacağını ve ilgili meblağı 2 yıl boyunca Şirketten geri çekmeyeceğimi taahhüt ederim. 2 yıl içerisinde bedelli sermaye artırımı yapılması halinde Şirkete aktarılan tutar sermaye ödeme borcuna mahsup edilebilecektir.
 
Sayın pay sahiplerinin bilgisine sunarım.
 
Hürmetlerimle
            
EDA ÖZHAN

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/903111

BIST

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/borsa/hisse/mega-polietilen/kap-haberi/254292

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler