Mavi kuş haber bültenlerine giriyor

Twitter e-posta yolu ile haber bültenleri yayınlaması ile tanınan Hollandalı bir şirketi satın aldı Toplumsal medya platformu, Twitter yeni …

Twitter e-posta yolu ile haber bültenleri yayınlaması ile tanınan Hollandalı bir şirketi satın aldı

Toplumsal medya platformu, Twitter yeni yatırımlar yapmaya devam ediyor.Twitter, kullanıcıların e-posta haber bültenlerini yayınlamasına ve bunlardan para kazanmasına imkan tanıyan Hollanda merkezli teşebbüs Revue’u satın aldığını duyurdu. Bu satınalım Revue ile ilgili “medyanın geleceği mi?” sorularına cevaben ışık yakmış oldu.

Twitter, Revue’nun kendi başına bir servis olarak hayatına devam edeceğini açıklarken Revue’de mevcut kesinti hissesinin da yüzde 5’e düşürüldüğünü açıkladı.

Twitter Yayıncı Eserleri Lider Yardımcısı Mike Park, yayınladığı blog yazısında “Revue, insanların ilgi alanları konusunda bilgi almasına yardımcı olmamızı hızlandıracak” dedi. Park, ayrıyeten müelliflerin buradan gelir elde edeceğini de belirtti. Park, “Hedefimiz, aboneleriyle irtibat kurmalarını kolaylaştırırken, tıpkı vakitte okuyucuların muharrirleri ve içeriklerini daha güzel keşfetmelerine yardımcı olmaktır. İnsanların Twitter’daki en sevdikleri takiplerden haber bültenlerine kaydolmalarına müsaade vermekten, muharrirlerin aboneleriyle sohbetlere mesken sahipliği yapmaları için yeni ayarlara kadar, bunu yapmanın birçok yolunu hayal ediyoruz. Hepsi Twitter’da sıkıntısız bir formda çalışacak” açıklamasını yaptı. Satınalım bedeli ile ilgili şirketten bilgi paylaşılmadı.

Revue takımından yapılan açıklama ise ‘’Bağımsız bir servis olarak Twitter tarafından yatırım almaya devam edeceğiz, Revue takımının de kendi servislerimizi geliştirmeye, yatırımla birlikte buradaki takımın daha da genişletileceğini bildiririz’’ açıklaması yapıldı.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/mavi-kus-haber-bultenlerine-giriyor-2273412

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler