Matriks halka arz için SPK’ya başvurdu

Finansal bilgi şirketi Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş., şirket hisselerinin halka arzı kapsamında izahname onayı için Sermaye Piyasası …

Finansal bilgi şirketi Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş., şirket hisselerinin halka arzı kapsamında izahname onayı için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) müracaatta bulundu. Matriks’ten yapılan yazılı açıklamaya nazaran, halka arz sürecinde Garanti…

Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri AŞ., şirket hisselerinin halka arzı kapsamında izahname onayı için Sermaye Piyasası Konseyi’ne (SPK) müracaatta bulundu.

Matriks’ten yapılan açıklamaya nazaran, bankacılık ve finans alanında faaliyet gösteren kişi, kurum ve kuruluşların; piyasalara ait bilgi, haber, tahlil, buyruk iletimi ve portföy izleme gereksinimlerine yönelik tahliller ile bu firmaların altyapı gereksinimlerine ait yazılımlar üretiyor.

Kurulduğu 2003 yılından bu yana, sunduğu bütüncül hizmet anlayışı ile hareket eden ve bir Finansal Teknoloji (FinTech) firmasına dönüşen Matriks, yüzde yüz Türk sermayeli bir şirket. Matriks, finans piyasalarında oluşan bilgileri, bu piyasalarla ilgili haber ve yorumları tahlil imkanlarıyla birlikte anlık olarak sunuyor ve bu piyasalara yönelik süreç platformları, buyruk ve risk idare sistemleri başta olmak üzere teknolojik tahliller geliştirerek bunlara ait hizmetler veriyor.

Hem kişisel hem kurumsal segmentte sahip olduğu geniş kullanıcı kitlesi ile dalın önde gelen markası olan Matriks, halka arz sürecinde Garanti Yatırım Menkul Değerler AŞ.’yi yetkilendirdi.

2019’da satış geliri 70,6 milyon TL oldu

Taslak izahnameye nazaran halka arz kapsamında yalnızca mevcut hisse sahiplerinin hisselerinin halka arz edilerek satışa sunulması sebebiyle süreç sonucunda rastgele bir halka arz geliri elde edilmeyeceği belirtildi.

İzahnameye gçre halka arz edilecek hisselerin nominal kıymeti 8.141.796 TL olurken çıkarılmış sermaye oranı ise yüzde 74,75 olarak kaydedildi.

Seçilmiş finansal bilgilere nazaran, şirketin net satışları 30 Eylül 2019 ve 30 Eylül 2020 dokuz aylık mali devirleri için sırasıyla 49.812.891 TL ve 77.716.466 TL olarak kaydedildi. 31 Aralık 2019 prestijiyle biten mali yıl için ise net satışlar 70.548.624 TL oldu.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/matriks-halka-arz-icin-spk-ya-basvurdu-2274543

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler