Mart’ta beyaz eşya satışlarında artış suratı 4 ayın en düşük düzeyinde

TÜRKBESD bilgilerine nazaran Mart ayında 6 ana eserde iç pazarda satışlar bir evvelki yılın tıpkı periyoduna nazaran yüzde 26 artışla 887 bin 987 …

TÜRKBESD bilgilerine nazaran Mart ayında 6 ana eserde iç pazarda satışlar bir evvelki yılın tıpkı periyoduna nazaran yüzde 26 artışla 887 bin 987 adet olarak kaydedildi. Böylece 6 ana eserdeki iç satışlarda yıllık artış Kasım 2020’den bu yana en düşük…

Beyaz eşya satışlarındaki müspet seyir devam ederken, satış artış suratında yavaşlama dikkat çekti.

TÜRKBESD’in datalarına nazaran 6 ana eserde iç pazar satışları Mart ayında yıllık yüzde 26 artışla 887 bin 987 olarak kaydedildi. Böylece iç pazar satışlarındaki yıllık büyüme Kasım 2020’den bu yana en düşük düzeyde gerçekleşti. 6 ana eserde toplam beyaz eşya satışları Ocak-Mart ayları ortasında ise 2020 yılının tıpkı devrine oranla yüzde 40 oranında arttı ve 2,35 milyon adet oldu.

Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği Lideri Can Dinçer, bilgilere ait değerlendirmesinde “Yılın birinci çeyreğinde memnuniyet verici sonuçlar elde ettik. Bilhassa Türkiye’deki satışlarımızda çok başarılı bir ivme kelam konusu. Ocak-Mart ortasında geçen yıl birebir periyoda nazaran iç satışlarımız yüzde 40 oranında arttı. İhracatımız da tıpkı devirde yüzde 26 oranında arttı. İç satış ve ihracat olmak üzere 6 ana eser kümesindeki toplam satışlarımız bir evvelki yıla nazaran yüzde 29 artışla 8.521.513 adet olarak gerçekleşti” dedi.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/mart-ta-beyaz-esya-satislarinda-artis-hizi-4-ayin-en-dusuk-seviyesinde-2278808

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Devamını Oku

Almanya ekonomisinde tarihi küçülme

Koronavirüs krizi nedeniyle Almanya ekonomisinde tarihi bir küçülme yaşandı. GSYİH, ikinci çeyrekte ilk çeyreğe göre yüzde 10,1 küçüldü. Önceki yılın aynı dönemine göreyse küçülme yüzde 11,7.