“Maliyetine katlanıyorsanız kredi var”

Türkiye Genç Adamları Konfederasyonu (TÜGİK) Lideri ve NG Kütahya Seramik İdare Şurası Lideri Erkan Güral, yüksek faizin yüksek maliyet manasına …

Türkiye Genç Adamları Konfederasyonu (TÜGİK) Lideri ve NG Kütahya Seramik İdare Şurası Lideri Erkan Güral, yüksek faizin yüksek maliyet manasına geldiğini belirtti

Türkiye Genç Adamları Konfederasyonu (TÜGİK) Lideri ve NG Kütahya Seramik İdare Heyeti Lideri Erkan Güral, yüksek faizin eşittir yüksek maliyet olduğuna işaret ederek, “maliyetine katlanıyorsanız kredi var” dedi.

Geçen hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüklerini, 500 civarında bölüm ve mesleği temsilen 30 kişinin görüşmeye katıldığını anlatan Güral, “Toplantıda arkadaşlarımız turizm ve hizmet dalı dışında öbür alanlarda zahmet olmadığını lisana getirdi. Yatırım yapmak isteyenler de var. Aşılama olduğunda turizmde beklenmeyen bir hareketlenme olabilir. Biz taleplerimizi Cumhurbaşkanı’na ilettik” dedi.

Dövizde sert iniş ve çıkışlar olmaması gerektiğine işaret eden Güral, 5 kuruş döviz geliri olmayan şirketlerin dövizle borçlanınca önemli zahmet yaşadığını ve battığını anlattı.

Kütahya Porselen’in 50. yıl kutlaması ve Yükselen Yıldızlar ödül merasimi Sapanca’da yapıldı. Burada konuşan Erkan Güral, “Pandemi sürecinde Kütahya Seramik Fabrikalarını yüzde 100 kapasiteye çıkardık. Kütahya’da yeni bir fabrika için de kolları sıvadık. Tesisin birinci fazı 2021 Ekim’de açılacak. Fabrikamızın ismi 29 Ekim Seramik Fabrikası olacak. Üretimimizin yüzde 45-50’sini ihraç ediyoruz. NG Kütahya Seramik olarak yurt içinde 260 yurtdışında 50 mağazaya ulaştık” diye konuştu.

NG Kurucu Lideri Nafi Güral da, “1971’de Kütahya’da bir hareket başladı. Atatürk hayatta iken ülkenin her noktasında bir fabrika kurulmasını, endüstrinin ülkemize yerleşmesini istemişti. Uzmanlar Kütahya’da porselen üretilmesini önermiş. Sonra Atatürk demiş ki, Kütahya’da bir kiremit fabrikası kurun. Biz bunu vasiyet olarak kabul ettik” dedi.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/maliyetine-katlaniyorsaniz-kredi-var-2273427

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Devamını Oku

Rockefeller’dan aşı tahlili

Rockefeller Vakfı İngiltere Eski Başbakanı Gordon Brown’ın da katkıda bulunduğu bir raporunda yeni koronavirüs varyantının, aşı için nakit ...