LÜKS KADİFE TİCARET VE SANAYİİ A.Ş.( Bağlantılı Taraf Süreçleri

LUKS KADIFE 2021-01-27 tarihli – KAP bildirimleri Bloomberg HT’de! LUKS KADIFE ile ilgili en sıcak gelişmeleri takip etmek için artık tıklayın …

LUKS KADIFE 2021-01-27 tarihli – KAP bildirimleri Bloomberg HT’de! LUKS KADIFE ile ilgili en sıcak gelişmeleri takip etmek için artık tıklayın!

LÜKS KADİFE TİCARET VE SANAYİİ A.Ş.( Bağlı Taraf Süreçleri )

İlgili Şirketler [] İlgili Fonlar [] Türkçe
Bağlantılı Taraf Süreçleri

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Hususa Ait Daha Evvel Yapılan Açıklamanın Tarihi

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
Bildirim İçeriği

Açıklamalar

    
    Sermaye Piyasası Heyeti’nin (SPK) Seri II.17.1 sayılı Kurumsal Yönetim Tebliği’nin 10 uncu hususu mucibince, Şirketimiz ile alakalı tarafları arasındaki yaygın ve süreklilik arz eden işlemlerin bir hesap devri içerisindeki tutarının, alış işlemlerinde kamuya açıklanan son yıllık finansal tablolara göre oluşan satışların maliyetine olan oranının, satış işlemlerinde kamuya açıklanan son yıllık finansal tablolara nazaran oluşan hasılat tutarına olan oranının %10’una veya daha fazlasına ulaşacağının öngörülmesi durumunda işlemlerin şartlarına ve piyasa şartları ile karşılaştırılmasına ait olarak bir rapor hazırlanması ve raporun veya sonucunun açıklanması gerekmektedir.
    Bu kapsamda, Şirketimizin 2021 hesap döneminde “İlişkili Taraflarla Yapılması Planlanan İşlemler” hakkında hazırlanan rapor, İdare Heyetimizin 26 Ocak 2021 tarihli ve 01-2021 sayılı kararı uyarınca incelenerek kabul edilmiş ve raporun sonuç bölümünün KAP ‘ta duyurulmasına karar verilmiştir.
Rapor kapsamında
    
    Şirketimizin, Küçükçalık Dokuma ile yaygın ve süreklilik arz eden ilişkili taraf işlemlerinin evvelki yıllarla uyumlu ve piyasa şartlarına uygun olduğu değerlendirilmiştir.
    Şirketimiz ile Küçükçalık Dokumacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasındaki yaygın ve süreklilik arz eden bağlantılı taraf süreçlerinin 2020 yılı hesap dönemi içerisindeki meblağının, kamuya açıklanan son yıllık finansal tablolarda yer alan brüt satış hasılatına olan oranının % 10’unu aşması ve 2021 yılında aynı nitelik ve şartlardaki süreçlerin, belirlenen asıllara uygun olarak devam edeceğinin ve %10’u aşacağının öngörülmesi üzerine bu rapor düzenlenmiştir. Söz konusu süreç şartlarının evvelki yıllarla uyumlu ve piyasa şartları ile karşılaştırıldığında makul olacağı değerlendirilmiştir.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/905091

BIST

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/borsa/hisse/luks-kadife/kap-haberi/254955

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler