KYK müşteri hizmetleri direk bağlanma, KYK Çağrı Merkezi

Kredi Yurtlar Kurumu Çağrı Merkezi Telefon Numarası: 444 0 472

KYK olarak bilinen Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ait olan Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü, faaliyetlerini gençlere yönelik sürdürmekte olan bir kurumdur. KYK, kısacası üniversitede okuyacak olan ve okuyan gençlere yönelik yurtta kalma çözümleri sunan, burs ve kredi seçenekleri veren kurumlar arasında önde gelir. Her yıl milyonlarca öğrencinin eğitimini üniversiteye taşımasıyla beraber yoğun bir kurum olan KYK’da çözüm odaklı telefon ve iletişim çözümlerini KYK çağrı merkezi ile beraber yapabiliyorsunuz.

GSB Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’ne ulaşabileceğiniz telefon numarası bu şekildedir. Bu çağrı merkezini aradığınızda, rahatlıkla ilgili kurum yetkilileriyle iletişime geçebilir ve görüşme sağlayabilirsiniz. Görüşmeleriniz kayıt altında olduğu gibi, doğrudan hizmet almak isteyeceğiniz şehir ve ilçeye göre telefon numarası bilgisinden ziyade genel merkez ile görüşmek en sağlıklısı olacaktır.

Kredi Yurtlar Kurumu Çağrı Merkezi Telefon Numarası

GSB Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü iletişim sayfası üzerinden her alan çağrı merkezi iletişim numarası ile rahatlıkla kurum yetkilisi ile görüşme sağlamanız mümkündür. Doğrudan hizmet aldığınız il veya ilçe müdürlüğü ile iletişim kurmanız sorunlarını hakkında hızlı çözümler almanızı sağlayacağı için öncelikle yerel şube ve müdürlüklerle iletişime geçmeniz tavsiye edilir. Çağrı merkezini arayarak KYK ile ilgili yurt ve kredi işlemlerine ilişkin her konuda kurumsal iletişim desteği ve yardım alabilirsiniz. 7/24 ilgili çağrı merkezi telefon numarasını kullanarak kurum temsilcileri ile hızlı görüşme sağlamanız mümkündür.

  • Kredi Yurtlar Kurumu Çağrı Merkezi Telefon Numarası: 444 0 472
  • Kredi ve Yurtlar Kurumu Faks Numarası: +90 312 551 65 73

Kredi Yurtlar Kurumu İletişim Merkezi

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü iletişim kanallarını kullanarak her konuda destek alabilirsiniz. İletişim merkezi üzerinde yer alan tüm kanalları aktif biçimde kullanarak KYK hizmetlerine yönelik tüm konularda hizmet almanız mümkündür. Vatandaşların ayrıca e – devlet kapsısı üzerinden GSB ve KYK hizmetlerine yönelik işlem sayfaları ile hizmet sunmaktadır. Online iletişim kanallarını da kullanarak hızlı çözüm önerileri almanız mümkündür.

Kredi Yurtlar Kurumu İletişim Formu ve Bilgilendirme

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü faaliyetlerine ilişkin her konuda geri bildirimlerinizi hızlı bir şekilde yapmak için ‘’Bilgi Edinme’’ sayfası üzerinde yer alan seçenekleri kullanabilirsiniz. Ayrıca online olarak kurumla ilgili birçok farklı resmi işlemi gerçekleştirebileceğiniz e – devlet kapısı üzerinden her konuda hızlı destek alabilirsiniz. Kurumla görüşme yapmanızın en etkili ve hızlı yolu doğrudan hizmet alınan il müdürlüğü ile görüşmek veya genel çağrı merkezi iletişim kanalları üzerinden işlem gerçekleştirmektir.

Kredi Yurtlar Kurumu Şikayet Hattı

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü yurt ve öğrenim kredisi hizmetlerine ilişkin her konuda kurumla ilgili şikayetlerinizi iletmeniz için çağrı merkezi iletişim kanallarını kullanmanız mümkündür. Öte yandan diğer online iletişim kanalları veya CİMER aracılığıyla sorunlarınızı hızlı bir şekilde ilgili kurumlara bildirmeniz mümkündür. Güncel iletişim kanallarının hepsi üzerinden şikayet, talep ve öneriler için işlem yapılabilir ve faaliyetlere ilişkin detaylı bilgi alınabilir.

  • Kredi Yurtlar Kurumu Şikayet Hattı: 444 0 472

Kredi Yurtlar Kurumu Resmi Sosyal Medya Hesapları

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü kurumsal sosyal medya hesaplarını takip ederek her konuda geri bildirim verebilir ve güncel faaliyetlere ilişkin duyurulardan anında haberdar olabilirsiniz. KYK Sosyal Medya Hesapları bağlantı adresi üzerinden hızlı bir şekilde kurumun güncel resmi sosyal medya hesaplarına erişim sağlamanız mümkündür. Kredi Yurtlar Kurumu resmi sosyal medya hesapları: 

Kredi ve Yuırtlar kurumuna ve burs başvuruları ne zaman?

KYK nedir ne işe yarar?

KYK NEDİR: Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu bursu yani KYK, ihtiyaç sahibi öğrencilere 5102 sayılı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs/kredi verilmesine ilişkin Kanun hükümlerine göre ödenen karşılıksız paradır. KYK maddi olanaklardan yoksun öğrencilerin maddi yönden desteklenmesi amaçlar.

KYK Burs 2020 ne kadar?

İşte üniversite öğrencilerinin ve adaylarının bilmesi gerekenler… KYK BURSU 2020 NE KADAR? yüksek lisansta bin 100 lira, doktorada bin 650 lira olarak uygulanacak.

KYK bursu nedir geri ödemeli mi?

Hayır. KYK bursu öğrenciye geri ödemesiz olarak verilir. Ancak KYK bursu çıkmayan ya da belli nedenlerle bursu kesilen ve kredi almaya başlayan kişiler, KYK kredisi aldıkları takdirde bu krediyi ileride ödemek durumunda kalırlar.

Geri ödemesiz burs nedir?

İçeride Neler Var? Başta üniversite öğrencileri olmak üzere maddi gücü eğitim almak konusundaki maliyetleri karşılamak karşısında yetersiz kalan öğrencilere verilen devlet destekli ödemelere burs denilmektedir.

KYK bursu kimlere verilir?

KYK Yurdu Kimlere Çıkar ? KYK Yurdu Neye Göre Çıkıyor ?
Şehit – gazi çocukları ve anne babası olmayan, milli sporcular, anne veya babası KYK da çalışan veya emekli olan, geçiçi veya gönüllü köy korucularının çocukları olan öğrencilere yurt yerleştirmelerinde öncelik verilmektedir. …
Ailenin uzaklığı da yurt çıkmasında etkilidir.

Devlet bursu ne kadar oldu?

Burs fiyatları 425 TL’dir

KYK Yurt Bursu nedir?

KYK BURSU NEDİR? Yüksek öğrenim gören başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere 5102 sayılı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs/Kredi Verilmesine İlişkin Kanun hükümlerine göre karşılıksız verilen paradır.

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Devamını Oku

Kuveyt Türk Müşteri Hizmetleri

Kuveyt Türk Müşteri Hizmetleri telefon numarası, Kuveyt Türk iletişim ve sahibi kimdir, Kuveyt Türk hakkında genel bilgilerini konumuzdan ulaşabilirsiniz.