KÜRESEL YATIRIM HOLDİNG A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel)

KÜRESEL YATIRIM H 2021-01-27 tarihli – KAP bildirimleri Bloomberg HT’de! KÜRESEL YATIRIM H ile ilgili en sıcak gelişmeleri takip etmek için …

KÜRESEL YATIRIM H 2021-01-27 tarihli – KAP bildirimleri Bloomberg HT’de! KÜRESEL YATIRIM H ile ilgili en sıcak gelişmeleri takip etmek için artık tıklayın!

KÜRESEL YATIRIM HOLDİNG A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

İlgili Şirketler [] İlgili Fonlar [] Türkçe
Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Evet (Yes)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Bahse Ait Daha Evvel Yapılan Açıklamanın Tarihi
17.12.2014, 11.07.2018
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
Bildirim İçeriği

Açıklamalar

Şirketimizin de dahil olduğu Ortak Teşebbüs Kümesinin katıldığı 2008 yılındaki Başşehir Doğalgaz ihalesi nedeniyle Şirketimiz tarafından verilen teminat mektubunun nakde çevrilmesinin önlenmesi maksadıyla Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne karşı 2009 yılında açtığımız, teminat mektubunun 2013 yılında nakde çevrilmesinden sonra da ödenen fiyatın iadesi formunda ıslah ettiğimiz Ankara 4. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülen davada birinci derece mahkemesi, ihtilafın idari yargı misyon alanına giren bir dava olduğu gerekçesiyle ve dava kuralı yokluğu nedeniyle davanın tarzdan reddine karar vermiştir.   Ankara 4. Asliye Ticaret Mahkemesi, Şirketimiz lehine olan 2014 tarihli son Yargıtay bozma kararına uyarak birbiri arkasına iki başka uzman heyetinden rapor alınmasına karar vermiş ve her iki uzman raporu da Şirketimiz lehine gelmiştir. Karar duruşmasında kelam konusu uzman raporları doğrultusunda davanın kabulüne karar verilmesi beklenirken davanın birinci derece mahkemesi tarafından yasa ve içtihatı birleştirme kararlarına alışılmamış bir biçimde reddedilmesinin nedeni anlaşılamamıştır. Çünkü Ankara 4. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülen dava isimli yargıda yaklaşık 12 yıldan bu yana görülmekte olup davalı belediyenin yargı yolu itirazı daha evvel tıpkı mahkeme tarafından tekraren reddedilmiş ve bu kararlar iki defa Yargıtay incelemesinden de geçmiştir, bu istikametiyle Şirketimiz açısından usuli kazanılmış (müktesep) hak oluşmuştur. Hukuka açıkça muhalif olan Ankara 4. Asliye Ticaret Mahkemesi kararı Şirketimiz tarafından temyiz edilmiş olup temyiz incelemesi Yargıtay nezdinde yapılacaktır. Gelişmeler hakkında kamuoyuna bilgi verilmeye devam edilecektir.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/905087

BIST

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/borsa/hisse/global-yatirim-h/kap-haberi/254958

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler