Küresel Ports, Eurobond refinansmanını artırma yöntemi sürdürecek

Küresel Yatırım Holding, Küresel Ports’ta Eurobond refinansmanıyla ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamada Kasım 2021 vadeli …

Küresel Yatırım Holding, Küresel Ports’ta Eurobond refinansmanıyla ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamada Kasım 2021 vadeli Eurobond’un refinansmanını artırma süreci ile devam ettirme kararı aldığını açıkladı

Küresel Yatırım Holding, dolaylı bağlı iştiraki Küresel Ports Holding Plc’nin, Kasım 2021 vadeli 250 milyon dolarlık Eurobond’un refinansmanını “Artırma Süreci” (Dutch Auction) ile devam ettirme kararı aldığını açıkladı.

KAP’a yapılan açıklamada, Küresel Port’un bu kapsamda teklif toplamaya başlayacağı, artırma tarzı ile alımın 7 Nisan – 13 Nisan 2021 tarihleri ortasında gerçekleşeceği bildirildi.

Şirket tıpkı vakitte Port Akdeniz satışından elde edilen gelirin bir kısmı ile Eurobond’un kıymetli bir kısmının makul piyasa kurallarından geri alınmasını planlıyor.

Açıklamada ayrıyeten, Eurobond bakiyesinin vadesinden evvel itfa edilmesi hedefiyle ekstra likidite sağlamaya yönelik görüşmelerde de son basamağa gelindiği belirtildi.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/global-ports-eurobond-refinansmanini-artirma-usulu-surdurecek-2278127

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Devamını Oku

Türk sanayisinden 40’tan fazla ülkeye ihracat

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kocaeli programı kapsamında yüksek hızlı trenlerin (YHT) fren sistemlerini üreten döküm fabrikasını ziyaret etti. Varank, tesiste kilogram başına 40 sentlik ham maddenin 7 dolarlık ürüne dönüştürülerek 40'ın üzerinde ülkeye ihraç edildiğini bildirdi.