“Küçük mesken aletleri 2020’de yüzde 18 büyüdü”

Arzum Konut Aletleri İdare Heyeti Lideri Murat Kolbaşı, 2020 yılında Türkiye’de konut aletleri kesiminin TL bazında yüzde 18’lik bir büyüme …

Arzum Konut Aletleri İdare Heyeti Lideri Murat Kolbaşı, 2020 yılında Türkiye’de konut aletleri kesiminin TL bazında yüzde 18’lik bir büyüme kaydettiğini ve Arzum’un en çok ihracat tarafında büyüdüğünü aktardı

Bloomberg HT’ye konuk olan Murat Kolbaşı, elektrikli mesken aletleri bölümündeki son gelişmeleri kıymetlendirdi.

Arzum payları 2020 aralık ayında, Yıldız Pazar’da süreç görmeye başlamıştı. Kolbaşı, Arzum’un halka arzı hakkında, “Borsada süreç görmekten mutluyuz. Yeni idare şuramızı oluşturduk. Genel heyetimizi da bu ay içinde oluşturacağız.” dedi.

Kolbaşı, Arzum’un 2021 gayeleri üzerine yaptığı değerlendirmede, züccaciye ve elektrikli mesken aletleri kesiminin 2020’de olumlu etkilendiğini söyledi. Tüm dünya genelinde kesimde yüzde 8 civarında bir büyüme gözlemlendiğini aktaran Kolbaşı, Türkiye’de de TL bazında yüzde 18’lik bir büyüme olduğuna dikkat çekti.

Kolbaşı, 2020’de Arzum’un en çok ihracat tarafında büyüdüğünü ve Almanya’da Türk markalarının git gide yaygınlaştığını aktardı.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/arzum-kolbasi-almanya-da-turk-markalari-yayginlasiyor-2278145

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer İçerikler