Kredi Borçlarınızı Ödeyemiyor Musunuz?

kredi kartı borçlarımı ödeyemiyorum

Kredi kartı borçlarınız ödeyemeyeceğiniz kadar mı birikmiş? Evinize haciz gelmesinden veya hapis cezası çekmekten mi korkuyorsunuz? Umutsuzluğa düşmeyin sizler için uygun bir çözüm yolu var:

 

kredi kartı borçlarımı ödeyemiyorum

Ölçüsüz, hesapsız yapılan harcamalar,  üst üste çok sayıda taksitli alışveriş yapılması ve yatırlmamış veya eksik yatırılan kredi kartının kullanıma devam edilmesi gibi farklı pek çok nedene bağlı olarak kredi kartı borcu oluşur. Kredi kartı borçlarımızı zamanında ödemek bizi büyük sorunlardan kurtarabilir. Zamanında ödenmeyen borçlar üst üste birikerek ödeyemeyeceğimiz miktarlara ulaşabilir.  Kredi kartı borçlarımızı eğer kredi borcu borç muvafakatnamesi imzalamışsak ki kredi borcu yapılandırma başvurularında imzalatılır, eve haciz gelmesi ya ödenmeyen borçalardan dolayı hapis cezası gibi büyük sorunlarla karşılaşabiliriz. Ayrıca bankalar kredi kartı borcunu ödemeyen veya zamanında ödemeyen müşterilerini oluşturduğu kara listeye alır, listeye alınanların kredi notu ortalaması en düşük seviyeye indirir. Kara listeye alınıp kredi notu ortalaması en düşük seviyeye indirilen kişiler bir daha bankalardan kredi alamaz.

kredi kartı borçlarımı ödeyemiyorum

Bankanın kredi kartı borcunu ödemeyen müşterilerine uyguladığı en ağır yaptırım kara liste adı verilen bir listeye isimlerini yazmaları ve bu kişilerin kredi notu ortalaması puanlarını en düşük seviyeye indirmektir. Bu durumda bir daha bankalardan kredi çekmeniz asla mümkün olmaz.

Kredi kartı borçlarını kapatmak isteyenler için etkili bir çözüm yolu bulunmaktadır: kredi kullanmak. Kredi kullanarak borçlarınızı 36 aya kadar taksitlendirebilirsiniz. Kredi için başvuruda bulunacaksanız kredi notu sorgulaması yapıp puanlarınızı öğrenmeli ve buna uygun bir tutarda başvuruda bulunmaları almak istedikleri krediyi onaylanması açısından büyük önem taşır.

 

 

 1. Kredi borcumu ödeyemiyorum ne olacak?

  Kredi borcu ödenmezse bankalar nezdinde bir idari takip söz konusu olabileceği gibi Merkez Bankası Kara Listesi’ne girebileceğiniz yasal takip de söz konusu olabilir. İş, icra takibine kadar uzanabilir. daha detaylı bilgi için Kredi borcumu ödemezsem ne olur adlı konumuza bakabilirsiniz.

 2. Kredi borcumu ödemezsem yasal takip ne zaman başlar?

  Kredi borcunuzu 90 günlük bir süreçte ödeme yapmadığınız bankalar tarafından yasal takip başlamaktadır. Eğer bu süre zarfında borcunuzu kapatırsanız yalnızca gecikme faizi ödersiniz.

 3. 90 gün içerisinde borcumu ödemezsem ne olur?

  Öncelikle geciken borç için kredi aldığınız banka sizinle iletişime geçerek 3 aylık borcun ödenmesini talep eder. Bu süreçte yapılandırma talebinde bulunabilirsiniz.

 4. Hukuki sürecin başlaması ne demek?

  Banka avukatlarının artık yasal takibe başlayıp Merkez Bankası Kara listesine girmiş olduğunuz anlamına gelmektedir. Kredi notunuz ciddi anlamda düşer ve 5 yıl boyunca kredi ve kredi kartı almanız zorlaşır. Kredi notunuzu nasıl yükseltirsiniz adlı konumuza bakabilirsiniz.

 5. Kredi kartı borcumu ödeyemiyorum ne yapmalıyım?

  Kredi kartı borcunuzu ödemeyecek bir duruma geldiyseniz en azından asgari tutarını ödeyerek yasal takibin başlamasına engel olabilirsiniz. Ya da Borcu olanlara kredi veren bankalar adlı konumuzdan size uygun kredi çekebilirsiniz.

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
1 comment
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler