Kervan Besin, yurt dışı şirket alımı için birinci imzayı attı

Halka arz sürecinde yurtdışı fırsatlara odaklanılacağını tabir eden Kervan Besin, yurtdışında bir şirketle pay alımına ait ön protokol …

Halka arz sürecinde yurtdışı fırsatlara odaklanılacağını tabir eden Kervan Besin, yurtdışında bir şirketle pay alımına ait ön protokol imzalandığını duyurdu

Kervan Besin, yurtdışı satın alma konusunda birinci adımı attı.

Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamada gümrük vergisi avantajlarından yararlanmak, coğrafik riski dağıtmak ve Avrupa çağdaş kanalındaki Bebeto markasının pozisyonunu güçlendirmek hedefiyle yapılan araştırmalar sonucunda stratejik maksatlarına uygun bir şirket ile pay alımına yönelik olarak ön protokol imzalandığını duyurdu.

Şirket bu kapsamda KPMG İdare Danışmanlığı A.Ş. ile vergi, hukuk ve finansal durum tespit çalışmalarının tamamlanması için kontrat imzaladı.

Açıklamaya nazaran kelam konusu süreçlerin 15 Mart 2021’e kadar tamamlanması planlanıyor.

Kervan Besin Genel Müdürü Burhan Başar Bloomberg HT’ye daha evvel yaptığı açıklamada halka arz gelirinin yüzde 55’i ile Avrupa’da satın alma yapmayı planladıklarını belirtmişti. 2020’nin 7. halka arzı olan Kervan Besin halka arzdan 466 milyon TL’lik gelir elde etmişti.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/kervan-gida-yurt-disi-sirket-alimi-icin-ilk-imzayi-atti-2272796

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer İçerikler