Jack Ma geri döndü, Alibaba payları yükseldi

Ant Group’un halka arzının düzenleyici kuruluşlar tarafından engellenmesinden sonra uzun vakittir gözler önünde olmayan Jack Ma bir aktiflikte …

Ant Group’un halka arzının düzenleyici kuruluşlar tarafından engellenmesinden sonra uzun vakittir gözler önünde olmayan Jack Ma bir aktiflikte yine gözükürken Alibaba payları de Ma’nın görünmesiyle birlikte yükseldi.

Alibaba’ya açılan soruşturmalardan sonra uzun vakittir gözler önünde olamyan Jack Ma, aylar sonra birinci kez halkın karşısına çıktı.

Hususla ilgili bilgi sahibi kaynakların aktardıklarına nazaran, Çin’in en tanınan girişimcilerinden olan Ma, kırsaldaki öğretmenlere canlı yayın açarak bir konuşma gerçekleştirdi. Online olarak gerçekleştirilen aktiflikte Ma bundan sonra vaktinin daha büyükbir kısmını yardımseverliğe ayıracağını söyledi.

Alibaba ve Ant Group’un kurucusu konuşmasında idareyle ortasında geçen olaylara değinmezken Ant e-mail ile ulaşılan görüntünün doğruluğunu teyit etti.

Ma’nın tekrar görülmesinin akabinde Alibaba’nın payları yüzde 4’ten fazla yükseliş kaydetti. Alibaba ve Ant’ın yönetici Jack Ma, Çinli düzenleyici kuruluşların Ant’ın halka arzını engellemesinden sonra Kasım ayının başından beri hiçbir yerde görülmemişti.

Ma öğretmenlere yaptığı konuşmada, “Son vakitler ben ve meslektaşlarım çalışıyor ve düşünüyorduk. Kendimizi eğitim yardımlarına adamak konusunda sağlam bir karar verdik. Kırsalın tekrar canlandırılması ve toplumsal refah bizim neslimizdeki iş adamlarının sorumluluğu.” dedi.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/jack-ma-geri-dondu-alibaba-hisseleri-yukseldi-2272879

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer İçerikler
Devamını Oku

Kadir Topbaş hayatını kaybetti

Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Kadir Topbaş, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Kadir ...