İstanbul Havalimanı yolcu sayısında Avrupa’da birinci oldu

İstanbul Havalimanı, geçen yıl 23,4 milyon yolcu sayısı ile Avrupa havalimanları ortasında birinci sırada yer aldı. Yeni tip koronavirüs …

İstanbul Havalimanı, geçen yıl 23,4 milyon yolcu sayısı ile Avrupa havalimanları ortasında birinci sırada yer aldı.

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle sonların kapanması ve seyahat yasakları nedeniyle dünya genelindeki havalimanları yolcu sayılarında önemli düşüş yaşandı.

İstanbul Havalimanı 2020 yılında Avrupa havalimanları yolcu sayısı sıralamasında 23,4 milyon yolcusu ile birinci sıraya geldi.

İstanbul Havalimanı’nı 22.1 milyon yolcu ile Londra Heathrow ile Paris Charles de Gaulle havalimanları takip etti. Amsterdam Schiphol Havalimanı ise 20.9 milyon ile dördüncü sırada yer aldı. Almanya’daki Frankfurt Havalimanı ise 18.8 milyon yolcuya geriledi.

Salgın devrinde aldığı tedbirlerle ön plana çıkan, geçen yıl 23 milyon 409 bin 132 yolcu ağırlayarak listenin başında yer alan İstanbul Havalimanı, Milletlerarası Havalimanları Kurulu (ACI) tarafından 24 Temmuz’da başlatılan “Havalimanı Sıhhat Akreditasyonu” programı kapsamında verilen sertifikayı dünyada alan birinci havalimanı olmuştu.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/istanbul-havalimani-yolcu-sayisinda-avrupa-da-birinci-oldu-2272819

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer İçerikler
Devamını Oku

Ekonomide daralma bekleniyor

Müşteri harcamaları, iş adamı yatırımları ve dış ticaret büyümesi daralmayı önleyemedi. Yılın ikinci çeyreğinde ekonomide yüzde 7.5 daralma öngörülüyor.