Işık Plastik/Çeker: Gelen kaynağı büyümenin finansmanında kullanacağız

Işık Plastik YKB ve Genel Müdürü Abdullah Çeker Işık Plastik’in halka arzında Bloomberg HT’ye konuştu. Çeker, gelen kaynağın büyümenin …

Işık Plastik YKB ve Genel Müdürü Abdullah Çeker Işık Plastik’in halka arzında Bloomberg HT’ye konuştu. Çeker, gelen kaynağın büyümenin finansmanında kullanılacağını söyledi. Işık Plastik birinci süreç gününe yüzde 10 yükselişle başladı

Işık Plastik İdare Şurası Lider Yardımcısı ve Genel Müdürü Abdullah Çeker Işık Plastik’in halka arzına ait ayrıntıları Bloomberg HT’ye anlattı. Çeker, gelen kaynağın büyümenin finansmanında kullanılacağını söyledi.

Çeker halka arza dair “Büyüme odaklı bir firmaydık ve bu büyüme için en gerçek finansmanın bu olduğuna karar verdik. Bunun bize şeffaflık ve kurumsallık katacağını biliyorduk. Garanti Yatırım’la bu süreci yönettik ve çok başarılı olduk. Son devirde gelen talepler içinde rekor düzeydeydi. Gayemiz bunun tabana inmesiydi. O yüzden eşit dağıtım belirlemiştik.

Toplam halka arz büyüklüğümüz 14.2 katına denk gelen 160 milyon 411 bin 855 TL’lik nominal bedelli filtre edilmemiş bir talep toplandı. Halka arz edilen toplam 181 milyon 709 bin 317 TL’lik bedelli 11 milyon 286 bin 293 TL nominal kıymetli hisselerimizin tamamı satıldı.” değerlendirmesini yaptı.

Gelen kaynağın büyümenin finansmanında kullanılacağını belirten Çeker “Yaklaşık yüzde 50’sini büyümenin işletme sermayesinde kullanacağız. Yüzde 15-30’unu da başta inşaatının yüzde 75’inin tamamladığımız ‘Işık 2’ fabrikası dediğimiz mevcut yatırımlar için kullanacağız. Yüzde 25- 40’ını da yeni yatırımlar için kullanacağız.” biçiminde konuştu.

Çeker, kapasitelerinde büyüme olacağını belirterek “ama en kıymetlisi Türkiye’de üretilmeyen ithal olan çizilmez buğulu aktivit aynalı levhalar üreteceğiz. Bunları bize çok önemli bir katma bedel sağlayacağını düşünüyoruz” diye konuştu.

Şu anda 280 çalışanları olduğunu kaydeden Çeker, yeni yatırımlarla bir arada 40 kişilik daha istihdam sağlayacaklarını, kesim beklentilerinin de çok olumlu olduğunu kelamlarına ekledi.

Işık Plastik payları Borsadaki birinci süreç gününe yüzde 10 yükselişle başladı.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/isik-plastik-ceker-gelen-kaynagi-buyumenin-finansmaninda-kullanacagiz-2273582

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler