İş Bankası İnternet Bankacılığı ve Mobil Şubesi Şifre Alma Nasıl Yapılır?

iş bankası
İş Bankası İnternet Bankacılığı işlem sayfası
İş Bankası İnternet Bankacılığı işlem sayfası

İş Bankası İnternet Bankacılığı

İş Bankası İnternet Bankacılığı site adresi: https://www.isbank.com.tr/Internet/
İş Bankası Ticari işlemler internet bankacılığı adresi: https://www.isbank.com.tr/TicariInternet/Transactions/Login/FirstLogin.aspx

İş Bankası’nın mobil ve internet bankacılığı seçenekleri sayesinde birçok bankacılık işlemi bankaya gitmeden gerçekleştirilebiliyor. Atm sırasında beklemeniz dahi gerekmeden işlemlerinizi halledebiliyorsunuz.

İş Bankası internet bankacılığı ve İş Bankası mobil şubesi hizmetlerinden yararlanırken güvenlik gereği şifre kullanmanız gerekiyor. Bu şifrenin de yine güvenlik gerekçesi ile belirli aralıklarla değiştirilmesi gerekiyor. Peki şifrenizi unuttuysanız veya yeni bir şifre alacaksanız nasıl bir yol izlemelisiniz?

İş bankası internet bankacılığı şifre alma ve iş bankası mobil şubesi şifre alma yöntemleri aşağıdaki başlıklarda ayrıntılı olarak anlatılmaktadır.

İş Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma Nasıl Yapılır

Isbankasi.com.tr adresine girdikten sonra sağ üstte bireysel ve ticari seçenekleri bulunmaktadır. Bu seçeneklerin altındaki “Anında Şifre” seçeneğine tıklayıp aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Açılan sekmeden bireysel veya ticari seçeneklerinden birini seçmelisiniz. Sayfanın başında Müşteri Numaranız / TCKN / YKN yazan bir kutucuk sizi karşılayacaktır. Buraya TC. Kimlik numaranızı, müşteri numaranızı veya yabancı kimlik numaranızı girmelisiniz. Daha sonra sırasıyla cep telefonu numaranızı ve karşınıza çıkan güvenlik kodunu da girmelisiniz. Güvenlik kodunu da girdikten sonra telefonunuza mobil onay kodu adında bir numara gönderilecektir. Mobil onay kodunu kutucuğa girdikten sonra açılan sayfada bankada kayıtlı doğum tarihi bilginizi girmeniz bekleniyor. Bu adımdan sonra istediğiniz şifreyi belirleyebilirsiniz. Şifreyi yanlış girme ihtimaline karşı iki kez aynı şifreyi girmeniz gerekiyor. Şifrenizi belirledikten sonra şifreyi kaç ayda bir değiştirmek istediğiniz de sorulacaktır. “Yenileme periyodu” başlığı altındaki 1 ay, 3 y ve 6 ay seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz.

İkinci bir seçenek olarak isbankasi.com.tr’ye girdikten sonra açılan ilk sayfada ticari ve bireysel seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Açılan pencerede Şifremi unuttum/ Şifrem yok seçeneklerinden birine tıklayarak da aynı yolu takip edebilirsiniz.

İş Bankası Mobil Şube Şifre Alma Nasıl Yapılır

Öncelikle akıllı telefonunuzda Google Play Store veya App Store üzerinden İşCep mobil uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Android işletim sistemine sahip telefonlarda Google Play Store, IOS işletim sistemine sahip telefonlarda ise App Store  üzerinden indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Uygulamayı açtıktan sonra “Bireysel Giriş” ve “Ticari Giriş” seçeneklerinden birini seçmeniz gerekiyor. Açılan sayfanın en altında “İşCep’te yeni misiniz?” sorusu karşınıza çıkacaktır. Bu sorunun altındaki “Şifre Oluşturun” seçeneğine tıklayın. Açılan sayfada Müşteri Numarası/ TCKN-YKN yazan kısma bu seçeneklerden birini girmelisiniz. Daha sonra telefon numaranızı girmeniz gerekiyor. Telefon numaranıza mobil onay kodu isimli bir numara gönderilecektir. Mobil onay kodunu girdikten sonra açılacak sayfada doğum tarihinizi seçmeniz istenecektir. Bu adımdan sonra yeni bir şifre oluşturabilirsiniz. Tedbir amaçlı şifreyi iki kez yazmanız gerekiyor. Bu adımdan sonra ise şifrenizi kaç ayda bir değiştirmek istediğinizi seçmelisiniz.

Şifrenizi Belirlerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Şifreniz;

  • 6 haneli olmalı ve rakamlardan oluşmalıdır.
  • 0 ile başlamamalı ve doğum yılınızı içermemelidir.
  • Birbirini tekrar eden ve ardışık sayılardan oluşmamalıdır.
  • Son şifrenizden farklı olmalıdır.

İş bankası müşteri numarasını nasıl öğrenebilirim?

Müşteri numaranızı bilmiyor veya hatırlamıyorsanız, Bankamatik Kartı’nız üzerinde ve kredi kartı ekstrelerinizde görebilir, ayrıca Telefon Şubesi’ni arayarak ulaşacağınız müşteri temsilcisinden de öğrenebilirsiniz.

Eğer İş Bankası müşterisi değilseniz, hemen müşterimiz olmak için Müşteri Ol butonuna tıklayabilir veya çalışmak istediğiniz İş Bankası Şubesi’ne kimliğiniz ile şahsen başvurabilirsiniz. Başvurunuz sonucunda tüm Dijital Bankacılık işlemlerinde kullanabileceğiniz müşteri numaranız belirlenecektir.

Bankamatik ya da Kredi Kartı numarası ile internet şubesine giriş yapabilir miyim?

​Bankamatik Kartı’nız ya da kredi kartınız üzerinde yazılı olan 16 haneli kart numaranızı kullanarak İnternet Şubesi’ne giriş yapabilirsiniz. 

Henüz bir Bankamatik Kartı’nız yoksa kart başvurunuzu bireysel İnternet Şube’sinden, Bankamatiklerden kartsız olarak, Telefon Şubesi’nden ya da size en yakın Şube’den yapabilirsiniz. 

Maximum Kart ya da Maximiles Kart’ınız yoksa kart başvurunuzu www.isbank.com.tr’den, tüm Dijital Bankacılık temas noktalarımızdan ya da size en yakın İş Bankası Şube’sinden yapabilirsiniz.

Müşteri şifresini nerelerden alabilirim?

​Müşteri Şifreniz yoksa veya unuttuysanız, şifrenizi,​

​* Anında Şifre uygulaması ile,
* Bankamatiklerden,
* Telefon Şubesi’nden veya
* İş Bankası Şube’lerinden Geçici Müşteri Şifresi* alarak

belirleyebilirsiniz. En yakın Şube ve Bankamatiklerimiz için tıklayınız.

*Geçici Müşteri Şifrenizi aldıktan sonraki 5 gün içinde İnternet Şubesi’ne giriş yapmanız gerekmektedir. İnternet Şubesi’ne ilk girişinizde sizden kalıcı Müşteri Şifrenizi belirlemeniz istenecektir. 5 gün içinde İnternet Şubesi’ne giriş yapmazsanız, Geçici Müşteri Şifresi geçerliliğini kaybedecektir.

Tek Kullanımlık Şifre ve Cep Anahtar nedir?

Tek kullanımlık Şifre, Cep Anahtar aracılığı ile üretilen 8 haneli bir şifredir.

Cep Anahtar, mobil bankacılık uygulamamız olan İşCep’in içerisinde yer almaktadır. İşCep telefonunuzda yüklü değil ise telefonunuzun tarayıcısına www.isbank.com.tr/indir yazarak yükleyebilirsiniz. Yükleme işleminden sonra Cep Anahtar’ı kullanabilmeniz için aktivasyon işlemi yapmanız gerekmektedir.

Cep Anahtar ile ilgili detaylı bilgi​

İş Bankası Ticari internet şubesine giriş nasıl yapılır

Diğer Bankaların Şifre Alma İşlemleri İçin

Akbank İnternet Bankacılığı ve Mobil Şubesi Şifre Alma Nasıl Yapılır?
Denizbank İnternet Bankacılığı ve Mobil Şube Şifre Alma Nasıl Yapılır?
Garanti Bankası İnternet Bankacılığı ve Mobil Şubesi Şifre Alma Nasıl Yapılır?
İNG Bank İnternet Bankacılığı ve Mobil Şube Şifre Alma Nasıl Yapılır?
Odeabank İnternet Bankacılığı ve Mobil Şubesi Şifre Alma Nasıl Yapılır?
Yapı Kredi Bankası İnternet Bankacılığı ve Mobil Şubesi Şifre Alma Nasıl Yapılır?
Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı ve Mobil Şubesi Şifre Alma Nasıl Yapılır?
QNB Finansbank İnternet Bankacılığı ve Mobil Şubesi (EnPara) Şifre Alma Nasıl Yapılır?
Vakıf Bankası İnternet Bankacılığı ve Mobil Şubesi Şifre Alma Nasıl Yapılır?

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
3 comments
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler