İngiltere’nin bazı bölgelerinde Koranavirüs önlemleri rahatlatıldı

Dünya – ingiltere

Hükümet, bazı ülkeler için Temmuz ayı başında seyahat karantina kurallarını gevşetmeyi planlıyor.

İngiltere yetkilileri Portekiz, Fransa, İtalya, Yunanistan ve İspanya’daki meslektaşlarıyla konuşuyor.

Ancak, İngiltere 29 Haziran’da bir dizi “seyahat koridoru” sağladığını duyurmayı umuyor.

Hükümet daha önce karantinanın her üç haftada bir gözden geçirileceğini ve 29 Haziran’ın ilk üç haftalık sürenin sonuna işaret ettiğini söylemişti.

Bir seyahat koridoru, iki ülke arasında her iki yönde de seyahat eden iki kişinin seyahat ettikten sonra kendini izole etmek zorunda kalmayacağı anlamına gelir.

İlk seyahat koridorları 4 Temmuz’da yürürlüğe girebilir, ancak bu tarih hiçbir şekilde doğrulanmamıştır.

Belirli rotalar muaf olsa bile, diğer destinasyonlardan gelen insanlar için seyahat karantinası yerinde kalacaktır.

Üst düzey bir havacılık kaynağı BBC’ye, karantinanın İngiltere ile seyahat koridoru olmayan ülkelerden gelen herkes için yaz boyunca kalacağını söyledi.

  • Yeni İngiliz seyahat karantinası bir dublör yönetiyor, diyor Ryanair patronu
  • Tatile çıkma şansı nedir?

Portekiz dışişleri bakanı daha önce İngiltere’deki bu yaz Portekiz’e gitmeyi düşünen herkesin koronavirüs pandemisine rağmen “en hoş” olacağını söyledi.

Augusto Santos Silva, Haziran ayı sonuna kadar İngiltere ile Portekiz arasında bir “hava köprüsü” olmasını umduğunu söyledi.

Bununla birlikte, daha geniş seyahat karantinasının yerinde kalması beklenmektedir.

Sunum gri çizgi

Yeni kurallar nelerdir?

  • İngiltere’ye gelen insanlar, mümkün olan yerlerde kendi araçlarını kendi hedeflerine sürmelidir ve bir kez oraya toplu taşıma veya taksileri kullanmamalıdır.
  • Gelenler, temel destek dışında işe, okula veya halka açık alanlara gitmemeli veya ziyaretçi almamalıdır. Ayrıca, başkalarına güvenebilecekleri yiyecek veya diğer gerekli malzemeleri satın almalarına izin verilmez.
  • İngiltere, Galler ve Kuzey İrlanda’ya gelenler, 14 gün boyunca kendi kendine tecrit edemezlerse 1.000 £ para cezasına çarptırılırken , İskoçya’da 480 £ para cezası ile karşı karşıya kalabilirler İskoçya’daki tekrarlayan suçlular için maksimum para cezası 5.000 £ ‘dır.
Sunum gri çizgi

İrlanda Cumhuriyeti, Kanal Adaları veya Man Adası’ndan gelen herkes, İngiltere’ye vardıklarında bir form doldurmak veya karantinaya girmek zorunda değildir.

Ayrıca, karayolu taşımacılığı ve temel bakım sağlayan tıp uzmanları gibi bazı sektörlerde çalışanlar için muafiyetler de vardır .

Seyahat endüstrisi, hükümetin karantina kurallarına yönelik eleştirisinde vokal oldu, izolasyon süresinin ziyaretçileri caydıracağı ve işleri riske atacağı uyarısı yaptı. Bazı havayolları yasal işlemin ilk aşamalarındaydı.

İmalat sanayi ayrıca, daha az sayıda uçuşun ithalat ve ihracatı sınırlandıracağını, bunun da nakliye endüstrisi için bir etki yaratacak ve bazı işletmelerin toparlanmasını engelleyeceğini vurguladı.

İşletmelerden gelen eleştirilere rağmen, İçişleri Bakanı Priti Patel önlemlerin “orantılı” olduğunu ve 8 Haziran’da yürürlüğe girdiklerinde “doğru zamanda” uygulandığını söyledi.

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Devamını Oku

Akdeniz’de deprem

Kandilli Rasathanesi verilerine göre, saat 19:26’de  Akdeniz Oniki Adalar'da, meydana gelen deprem yerin 9,4 kilometre derinliğinde gerçekleşti ...