İngiltere, Karadeniz’e savaş gemilerini göndermeye hazırlanıyor

İngiliz Sunday Times’ın haberine nazaran İngiltere, Ukrayna’nın toprak bütünlüğüne yönelik hassasiyet gerekçesiyle Karadeniz’e savaş gemilerini …

İngiliz Sunday Times’ın haberine nazaran İngiltere, Ukrayna’nın toprak bütünlüğüne yönelik hassasiyet gerekçesiyle Karadeniz’e savaş gemilerini göndermeyi planlıyor. Habere nazaran uçak füzelerine karşı silahlandırılmış bir gemi Akdeniz’den Karadeniz’e…

Rusya ve Ukrayna ortasında tansiyonun yükseldiği bir devirde İngiltere, Sunday Times gazetesinin ismini açıklamadığı kaynaklara dayandırdığı haberine nazaran, savaş gemilerini Karadeniz’e göndemeye hazırlanıyor.

Habere nazaran, uçak füzelerine karşı silahlandırılmış bir gemi Akdeniz’den Karadeniz’e geçecek, bu gemiye bir anti denizaltı fırkateyni eşlik edecek.

Times’ın haberinde, HMS Queen Elizabeth’in uçak gemilerinin Karadeniz’e giriş yapmasını yasaklayan milletlerarası mutabakatlar nedeniyle Akdeniz’de kalacağı, lakin Rus güçler tarafından bir tehdit oluşması durumunda Karadeniz’deki iki gemiye takviye vermek için hazır olacağı belirtildi.

İngiltere Savunma Bakanlığı’nın bir sözcüsü, Times’a “Birleşik Krallık ve memleketler arası müttefiklerimiz, Ukrayna egemenliğine ve toprak bütünlüğüne verdiğimiz takviye konusunda tereddüt etmiyor” değerlendirmesini yaptı.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/ingiltere-karadeniz-e-savas-gemilerini-gondermeye-hazirlaniyor-2278700

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Devamını Oku

İspanya’da pandemi nedeniyle 1 milyon istihdam kaybı

İspanya Ulusal İstatistik Enstitüsü'ne bağlı Aktif Nüfus Anketi, kurumunun açıkladığı verilere göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomide yarattığı olumsuz etkilerden dolayı yılın ikinci çeyreğinde 1 milyondan fazla istihdam kaybı yaşandı.
Devamını Oku

Aşıda gündem Pfizer-Astra deneyi

Dünya çapında Kovid-19 aşılaması 108 milyonu aşarken üreticiler aşı arzının faal kullanımı için çalışmalarını hızlandırıyor Oxford Üniversitesi ...