İktisat ve siyaset gündemi- 5 Şubat 2021

İktisat ve siyaset gündeminden öne çıkanlar 1- Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Adıyaman-Edirne …

İktisat ve siyaset gündeminden öne çıkanlar

1- Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Adıyaman-Edirne-Erzurum-İzmir-Kırşehir-Mersin-Osmaniye 6’ncı olağan vilayet bayan kolları kongrelerine canlı temasla iştirak sağlayacak. (İstanbul/14.30)

2- TBMM Lideri Mustafa Şentop, Arnavutluk temasları kapsamında İşkodra kentini ziyaret edecek. Hacı Pir Şamia İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenecek programa katılacak Şentop daha sonra Hasan İstek Paşa Anıtı’nı ve Yunus Emre Enstitüsü’nü ziyaret edecek. (İşkodra)

3- CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Eş Genel Lideri Mithat Sancar ve beraberindeki heyetle parti genel merkezinde bir ortaya gelecek. (Ankara/10.30)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- AK Parti Bayan Kolları Lideri Lütfiye Selva Çam, partisinin İzmir vilayet kongresine iştirak edecek. (İzmir/13.00)

İKTİSAT

1- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Teknokar Savunma ve Havacılık AŞ Yeni Fabrika Açılış Töreni”ne katılacak. (Ankara/10.00)

2- Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, çeşitli ziyaretlerde bulunacak, Tarım-Orman Dal Toplantısı ile AK Parti Samsun Gençlik Kolları Kongresine iştirak edecek. (Samsun/10.30/18.20)

3- Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, “Türk Eximbank’ın 2020 Yılı Faaliyet Sonuçları ve 2021 Yılı Maksatları Toplantısı”na katılacak.

(Ankara/11.00)

4- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Çanakkale Köprüsü şantiyesi ziyaretinde brifing alacak, köprünün “kedi yolu”nda yürüyecek. (Çanakkale/10.30/14.30)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- BM öncülüğündeki Libya Siyasi Diyalog Forumu toplantıları sona erecek. (Cenevre)

2- Myanmar’daki askeri darbe ve memleketler arası yansımaları takip ediliyor. (Kuala Lumpur/Ankara)

(İstanbul/14.30)

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/ekonomi-ve-siyaset-gundemi-5-subat-2021-2274101

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler