İktisat ve siyaset gündemi-3 Şubat 2021

İktisat ve siyaset gündeminden öne çıkanlar – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenecek “2021 …

İktisat ve siyaset gündeminden öne çıkanlar

– Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenecek “2021–2030 Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Dokümanı ve Hareket Planı ile Trafik Medya Yüzlerinin Tanıtımı ve Trafik Medya Mükafatları Programı”na katılacak.

(Ankara/14.00)

1- TBMM Lideri Mustafa Şentop, Tanzanya Darüsselam Büyükelçisi Mehmet Güllüoğlu’nu kabul edecek, Anayasa Mahkemesi Lideri Zühtü Arslan ile görüşecek.

(TBMM/14.00/17.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Koronavirüs Bilim Şurası, Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında görüntü konferans aracılığıyla toplanacak.

(Ankara/17.00)

2- Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, Macaristan Savunma Bakanı Tibor Benko tarafından askeri merasimle karşılanacak. İki bakan baş başa görüşecek, heyetler ortası görüşmelere başkanlık edecek.

(Budapeşte)

3- AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Valiliği, Belediye Başkanlığını ve Gaziantep Üniversitesini ziyaret edecek, partisinin vilayet kongresine katılacak, sivil toplum örgütü temsilcileriyle istişare toplantısında bir ortaya gelecek.

(Gaziantep/10.00-18.00)

4- AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hamza Dağ, Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen partisinin 7. olağan vilayet kongresine katılacak.

(Artvin/13.00)

5- AK Parti Genel Lider Yardımcısı Yetenekli Ünal, partisinin vilayet kongresine iştirak edecek.

(Iğdır/12.30)

6- CHP Genel Lider Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca başkanlığındaki 30 milletvekilinden oluşan heyet, basın toplantısı düzenleyecek, esnaf, çiftçi, sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlarla buluşacak.

(Afyonkarahisar/11.00)

İKTİSAT

1- Güç ve Alışılmış Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, AK Parti Bilecik 7. Olağan Vilayet Kongresi’ne katılacak, Valiliği, Ertuğrul Gazi Türbesi’ni ziyaret edecek, Oba Kent Projesi ve Söğüt Maden Saha Gezisi yapacak.

(Bilecik/12.00-17.00)

2- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği (TÜKRKBESD) 2020 Yılı Kesim Raporu Lansman Toplantısı’na görüntü konferans formülüyle katılacak.

(Ankara/11.00)

3- Hazine ve Maliye Bakanlığı, avro cinsi devlet tahvili ile avro cinsi kira sertifikası ihracı gerçekleştirecek.

(Ankara)

4 – TÜİK, ocak ayı enflasyon sayılarını açıklayacak.

(Ankara/10.00)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Myanmar’daki askeri darbe ve memleketler arası yansımaları takip ediliyor.

(Kuala Lumpur/Ankara)

ŞİMDİKİ

1- İzmir’deki sağanak ve su baskınlarına ait gelişmeler izleniyor.

(İzmir)

2- Agos Gazetesi Genel Yayın Direktörü Hrant Dink’in öldürülmesine ait davaya sanıkların temele ait mütalaaya karşı savunmalarının alınmasıyla İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edilecek.

(İstanbul/11.00)

3- Dünya genelinde Kovid-19’a ait gelişmeler takip ediliyor.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/ekonomi-ve-siyaset-gundemi-3-subat-2021-2273908

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Devamını Oku

Altın rekor kırıyor

Ons Altın, küresel belirsizlik, parasal genişleme ve teşviklerle rallisini sürdürüyor. 1,800$-1,830$ aralığında dengelendikten sonra bu hafta atağını hızlandıran kıymetli metal, 1,898$ seviyesine çıkarak tarihi zirveye çok yaklaştı
Devamını Oku

Aşıda gündem Pfizer-Astra deneyi

Dünya çapında Kovid-19 aşılaması 108 milyonu aşarken üreticiler aşı arzının faal kullanımı için çalışmalarını hızlandırıyor Oxford Üniversitesi ...