İktisat ve siyaset gündemi-25 Ocak 2021

İktisat ve siyaset gündeminden öne çıkanlar – AK Parti Genel Lideri ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin İstanbul Vilayet …

İktisat ve siyaset gündeminden öne çıkanlar

– AK Parti Genel Lideri ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin İstanbul Vilayet Başkanlığından, AK Parti 7. Olağan Denizli, Mersin, Uşak vilayet kongrelerine canlı temasla katılacak.

(İstanbul/11.30)

– Erdoğan, Yazıkonak’ta Elazığ sarsıntısının birinci yıl dönümü nedeniyle düzenlenecek anma ve sarsıntı konutları anahtar teslim merasimi ile Çaydaçıra’da İpek Yolu Memleketler arası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi’nin açılışına katılacak.

(Elazığ/14.00/16.00)

1- TBMM Lideri Mustafa Şentop’a, TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov tarafından “Abay Kunanbay Madalyası” takdim edilecek. Şentop, daha sonra Sierra Leone Büyükelçisi Muhammed Hassan Kaı-Samba’yı ve Çekya Büyükelçisi Pavel Vacek’i farklı başka kabul edecek.

(TBMM/14.00/15.00/16.00)

2- CHP MYK, Genel Lider Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanacak.

(Ankara/12.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ve Turizm Bakanı Mariana Nikolova ile toplantıda bir ortaya gelecek, iki ülkenin Turizm Bakanları, Ülkeler Ortası İkili İşbirliği Protokolü imza merasimine katılacak.

(Sofya/09.30)

2- AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, partisinin Üsküdar ve Kadıköy ilçe kongrelerine iştirak edecek.

(İstanbul/16.00/17.30)

3- AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hamza Dağ, partisinin Uşak 7. Olağan Vilayet Kongresi’ne katılacak.

(Uşak/10.30)

İKTİSAT

1- Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, AK Parti Mersin 7. Olağan Vilayet Kongresi’ne katılacak.

(Mersin/10.00)

2- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu; Valiliği, AK Parti Sinop Vilayet Başkanlığını ziyaret edecek, Sinop etraf yolu güzergahında, Ayancık yolu şantiyesinde, Ayancık motor iskelesinde incelemelerde bulunacak, AK Parti Ayancık İlçe Başkanlığına ve Türkeli Belediye Başkanlığına ziyaret gerçekleştirecek ve Çatalzeytin-Türkeli yolunda inceleme yapacak.

(Sinop/10.00-16.30)

3- Boden Denizcilik AŞ Genel Müdürü Levent Karsan, şirkete ilişkin “M/V Mozart” isimli geminin Nijerya açıklarındaki Gine Körfezi’nde seyir halindeyken korsan saldırısına uğramasına ait basın toplantısı düzenleyecek.

(İstanbul/14.00)

4- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, bu yılın ocak ayına ait iktisadi yönelim istatistikleri, gerçek kesim itimat endeksi ve imalat sanayi kapasite kullanım oranını açıklayacak.

(Ankara/10.00)

5- TÜİK, bu yılın ocak ayına ait sektörel itimat endekslerini duyuracak.

(Ankara/10.00)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Suriye Anayasa Komitesi görüşmelerinin 5’inci çeşidi Birleşmiş Milletler nezaretinde başlayacak.

(Cenevre)

2- AB üyesi ülkelerin dışişleri bakanları bir ortaya gelecek.

(Brüksel)

3- Gine Körfezi açıklarında korsan saldırısına uğrayan Türk mürettebatlı Liberya bandralı Mozart isimli gemiye ait gelişmeler izleniyor.

AKTÜEL

1- Çin’den sipariş edilen Sinovac aşısının ikinci sevkiyatının birinci kısmı olan 6,5 milyon doz aşının Türkiye gelmesi bekleniyor.

2- Dünya genelinde Kovid-19’a ait gelişmeler takip ediliyor.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/ekonomi-ve-siyaset-gundemi-25-ocak-2021-2273201

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer İçerikler