İktisat ve siyaset gündemi- 22 Ocak 2021

İktisat ve siyaset gündeminden öne çıkanlar – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TESK Genel Lideri Bendevi Palandöken’i ve TÜGİK Genel Lideri …

İktisat ve siyaset gündeminden öne çıkanlar

– Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TESK Genel Lideri Bendevi Palandöken’i ve TÜGİK Genel Lideri Erkan Güral ile beraberindeki heyeti Vahdettin Köşkü’nde farklı başka kabul edecek.

(İstanbul/14.45/17.30)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Emniyet Genel Müdürlüğü Gölbaşı Yerleşkesi’nde Polis Arama Kurtarma (PAK) Tanıtım Programı’na katılacak.

(Ankara/10.00)

2- Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 81 vilayetten öğrencilerin iştirakiyle 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Yarıyıl Devri kapanışı ve “Birlikte 23 Gün Etkinlikleri” tanıtım programına çevrim içi iştirak edecek.

(Ankara/11.00)

İKTİSAT

1- Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, “İktisadi İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) İstanbul Merkezi Tanıtım Töreni”ne görüntü konferans yoluyla katılacak.

(Ankara/14.00)

2- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Gaziantep Havaalanı Yeni Terminal Binası Şantiyesi’nde incelemede bulunacak, Valiliği, AK Parti Vilayet Başkanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığını ziyaret edecek, Gaziray Projesi Kontrat İmza Merasimi’ne katılacak, Gaziray Tünel Şantiyesi ile Gaziantep-Nizip-Birecik Yolu Şantiyesi’nde brifing alacak.

(Gaziantep/09.30-16.00)

3- Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Silvan Barajı’nda inceleme yapacak, Diyarbakır Besi OSB’yi ziyaret edecek, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu hibe dayanağıyla kurulan Beymir Et Entegre Tesislerinin açılışını yapacak ve dalla ilgili kuruluş liderleriyle bir ortaya gelecek.

(Diyarbakır/10.00-19.00)

4- TÜİK, 2020 yılının üçüncü çeyreğine ait hanehalkı yurt içi turizm istatistiklerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

5- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, ocak ayına ait finansal hizmetler istatistikleri ve finansal hizmetler itimat endeksini açıklayacak.

(İstanbul/14.30)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- ABD’de başkanlık vazifesini Joe Biden’ın devralmasının akabinde gelişmeler izleniyor.

(Washington)

2- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ve AB Kurulu Lideri Charles Michel ile farklı başka görüşecek.

(Brüksel)

YENİ

1- Dünya genelinde Kovid-19’a ait gelişmeler takip ediliyor.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/ekonomi-ve-siyaset-gundemi-22-ocak-2021-2273101

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler