İki Martı oteli ‘geri alım hakkıyla’ Denizbank’a geçiyor

Denizbank ile yapılandırma mutabakatı imzalayan Martı Otel İşletmeleri AŞ. mülkiyetinde bulunan iki otelin banka borcuna karşı bankaya …

Denizbank ile yapılandırma mutabakatı imzalayan Martı Otel İşletmeleri AŞ. mülkiyetinde bulunan iki otelin banka borcuna karşı bankaya satılmasına karar verildiğini duyurdu. Kelam konusu satış kontratı Denizbank tarafından üçüncü bir şahıs ya da…

Martı Otel İşletmeleri Denizbank ile gerçekleştirilen tekrar yapılandırma kontratı çerçevesinde iki otelin, şirkete tanınan 9 yıl içinde alım hakkıyla Denizbank’a satışına karar verildiğinini duyurdu.

Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada şirketin 13 Nisan tarihindeki idare konseyi toplantısında şirketin mülkiyetinde bulunan Marmaris’teki Martı Resort Otel ve La Perla Otel’in toplam 42 milyon dolara bankaya satışına ve satıştan elde edilecek fonun bankaya olan şirket borcundan mahsup edilmesine karar verildiği duyuruldu.

Açıklamada, kontrat yürürlükte olduğu sürece, Denizbank tarafından üçüncü bir şahıs ya da kuruma satılamamaları ve bu mühlet zarfında tesislerin tek alıcısının da şirket olması kayıt ve kuralıyla ve kontrat tarihinden itibaren toplam 9 yıllık müddet içerisinde banka tarafından şirkete tanınan alım hakkı karşılığında sürecin yapılmasına karar verildiği açıklandı.

Açıklamaya nazaran geri alım kontratı kapsamında iki otelin Denizbank mülkiyetinde bulunduğu toplam 9 yıllık müddet içerisinde işletme hakkı şirkette kalacak ve tesislerin kiracı sıfatıyla banka ile mutabık kalınan bedelle, hasılat kirası formülüyle işletilmesine devam edilecek.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/iki-marti-oteli-geri-alim-hakkiyla-denizbank-a-geciyor-2278426

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler