İçişleri, reaksiyonlar üzerine kayak otellerine düzenleme getirdi

İçişleri Bakanlığı, 81 vilayet valiliğine kayak merkezlerindeki otellerde uygulanacak Kovid-19 önlemleriyle ilgili genelge gönderdi. Getirilen …

İçişleri Bakanlığı, 81 vilayet valiliğine kayak merkezlerindeki otellerde uygulanacak Kovid-19 önlemleriyle ilgili genelge gönderdi. Getirilen kısıtlamalarda, yiyecek-içecek servisi başta olmak üzere müşterilerin topluca bir ortaya gelmelerini…

İçişleri Bakanlığı, gelen yansılar üzerine kayak merkezlerindeki otellerde uygulanacak olan Kovid-19 önlemlerini sıkılaştırdı.

Genelgeye nazaran, konaklama tesisleri için saat 22.00’den sonra getirilen müzik yayını yasağı, kayak otellerinde kısıtlamanın olduğu mühlet ve günlerin tamamını kapsayacak.

Yiyecek-içecek servisi başta olmak üzere müşterilerin topluca bir ortaya gelmelerini engelleyecek önlemler alınacak, etkinliklere müsaade edilmeyecek.

Telesiyej, teleski üzere mekanik çizgilerin iniş ve biniş noktalarında yığılmaları engellemek için fiziki aralık kurallarına uygun alanlar düzenlenecek.

Kayak merkezlerindeki otel ve tesislerde Kovid-19 önlemleri, il/ilçe salgın kontrol grupları ve kolluk görevlilerince sistemli olarak denetlenecek.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/icisleri-tepkiler-uzerine-kayak-otellerine-duzenleme-getirdi-2273353

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Devamını Oku

Fed faiz değiştirmedi

Fed, beklentilere paralel olarak federal fonlama faizinde değişikliğe gitmedi ABD Merkez Bankası (Fed), Federal Açık Piyasa Komitesi'nin (FOMC ...