İçişleri Bakanlığı, hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasına ait konuları hatırlattı

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, sokağa çıkma kısıtlamasına ait konular hatırlatıldı Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) çabada …

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, sokağa çıkma kısıtlamasına ait konular hatırlatıldı

Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) çabada denetimli olağanlaşma periyodunda vilayetlerin risk durumlarına nazaran hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması devam edecek.

Bu kapsamda düşük (mavi) risk kümesinde yer alan Şırnak ile orta risk (sarı) kümesinde yer alan Batman, Bitlis, Diyarbakır, Hakkari, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Uşak ve Van’da hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, hafta içinde olduğu üzere 21.00-05.00 saatlerinde olacak.

Yüksek risk (turuncu) kümesinde yer alan Adana, Afyonkarahisar, Ağrı, Bingöl, Burdur, Denizli, Hatay, Kahramanmaraş, Kars, Kırşehir, Manisa, ve Tunceli’de hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, cuma 21.00 ve cumartesi 05.00 saatleri ortası ile cumartesi günü saat 21.00’de başlayıp pazar gününün tamamını kapsayacak ve pazartesi saat 05.00’te bitecek biçimde uygulanacak.

Çok yüksek risk (kırmızı) kümesinde yer alan Adıyaman, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bayburt, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, Karabük, Karaman, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Mersin, Muğla, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Yalova, Yozgat ve Zonguldak’ta ise hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, bugün 21.00’de başlayıp cumartesi ve pazar günlerinin tamamını kapsayacak ve pazartesi saat 05.00’te bitecek biçimde olacak.

Sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanma biçimine nazaran cumartesi ve pazar günleri market, bakkal, manav, kasap ve kuru yemişçiler, 10.00-17.00 saatlerinde açık olacak. Tekrar belirtilen müddet içinde marketler, bakkallar, manavlar, kasaplar ve kuru yemişçiler, telefonla ya da on-line olarak aldıkları siparişleri teslim edebilecek.

Cumartesi ve pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin yalnızca ekmek satan bayileri açık olacak.

Lokanta, restoran, pastane ve tatlıcı usulü iş yerleri, cumartesi ve/veya pazar günleri 10.00-24.00 saatlerinde paket servise devam edebilecek.

On-line sipariş firmaları da cumartesi ve/veya pazar günleri 10.00-24.00 saatlerinde siparişleri teslim edebilecek.

Açıklamada, kısıtlamanın uygulandığı günlerde vatandaşların temel muhtaçlık gereçlerine ulaşmaları noktasında rastgele bir zorlukla karşı karşıya kalmamaları için tüm önlemlerin alındığı vurgulandı.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/icisleri-bakanligi-hafta-sonu-sokaga-cikma-kisitlamasina-iliskin-hususlari-hatirlatti-2278228

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Devamını Oku

ABD’de rekor tahvil ihraçları

Global seviyede düşük borçlanma maliyetleri bankaları ve şirketleri tahvil ihraçlarını artırmaya yönlendiriyor. Bloomberg'in haberine nazaran ABD ...