Huawei Samsung’u Geçti

Huawei Technologies Co. akıllı telefon piyasasında Samsung Electronics Co’yu geride bıraktı

Huawei Technologies Co. akıllı telefon piyasasında Samsung Electronics Co’yu geride bıraktı

Pazar araştırma kuruluşu Canalys’in verilerine göre, ikinci çeyrekte Çin’de tüketimin toparlanmaya başlaması ile Huawei Technolohies Co. Samsung Electronics’i küresel akıllı telefon pazarında geride bıraktı.

Çin’in en büyük teknoloji şirketi geçtiğimiz yılın aynı döneminden yüzde 5 daha az olmak üzere Nisan ve Haziran ayları arasında 55.8 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştirdi. Samsung’da ise daha keskin bir azalma yaşandı. Şirket, Canalys’in tahminlerine göre, geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla, yüzde 30 daha az 53.7 milyon satış gerçekleştirdi.

Ayrıca araştırmaya göre, dokuz yıldan bu yana ilk kez bir çeyrekte Apple Inc. ve Samsung dışında bir marka küresel akıllı telefon piyasasına liderlik etti.

Canalys Kıdemli Analirti Ben Stanton , “Bu çok az insanın bir sene önceden tahmin edebildiği mükemmel bir sonuç. Eğer Kovid-19 pandemisi yaşanmasaydı bu durum gerçekleşmezdi. Huawei Çin’n ekonomik toparlanmasından tam avantaj elde etti.” dedi.

Huawei’nin ihracatı ikinci çeyrekte yüzde 27 gerilerken, Çin içinde hacimler yüzde 8 yükseldi.

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Devamını Oku

Ekonomide daralma bekleniyor

Müşteri harcamaları, iş adamı yatırımları ve dış ticaret büyümesi daralmayı önleyemedi. Yılın ikinci çeyreğinde ekonomide yüzde 7.5 daralma öngörülüyor.
Devamını Oku

İsviçre Krizi daha rahat atlattı.

Kovid-19'un yarattığı krizi İsviçre Ekonomi Enstitüsü'nün verilerine göre Avrupa ülkelerine göre çok daha iyi bir oranda atlattığı görülüyor.
Devamını Oku

KYK burs – yurt başvuru işlemleri ne zaman başlıyor?

KYK bursu ve KYK yurdundan yararlanmak isteyen üniversite öğrencileri için büyük merak devam ediyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından alınacak olan burs ve yurt başvuruları ne zaman başlıyor? 2020-2021 Eğitim yılı için geçerli olacak KYK yurt ve KYK burs başvuruları hakkında bilinmesi gerekenler haberimizde...