Hazine euro cinsi DİBS ve kira sertifikası ihracı gerçekleştirecek.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, euro cinsi devlet iç borçlanma senedi (DİBS) ve kira sertifikası ihracı gerçekleştirecek Bakanlığın internet …

Hazine ve Maliye Bakanlığı, euro cinsi devlet iç borçlanma senedi (DİBS) ve kira sertifikası ihracı gerçekleştirecek

Bakanlığın internet sitesinde yer alan duyuruya nazaran, finansman araçlarının çeşitlendirilmesi ve yatırımcı tabanının genişletilmesi maksadıyla 5 Şubat 2021 valör tarihli euro cinsi sabit kuponlu DİBS ve sabit kira ödemeli kira sertifikası ihracı yapılacak.

Kelam konusu ihraçlar bankalara direkt satış metoduyla gerçekleştirilecek ve talepler 3 Şubat saat 14.00’e kadar Bakanlığa iletilecek

İhraçlarda minimum talep meblağı nominal olarak 10 bin euro olacak, senetler 1000 euro ve katları halinde ihraç edilecek.

DİBS ve kira sertifikası almaya hak kazanan bankalara, ihraç fiyatları bilgisi 3 Şubat Çarşamba günü Merkez Bankası Ödeme Sistemleri İhale Sistemi vasıtasıyla bildirilecek. Bankaların ihraç karşılığında valör günü yatırması gereken meblağların, 5 Şubat Cuma günü en geç saat 13.30’a kadar Bakanlığın Merkez Bankası nezdindeki hesaplarına aktarılması gerekiyor.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/hazine-euro-cinsi-dibs-ve-kira-sertifikasi-ihraci-gerceklestirecek-2273828

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler