Hazine Bakanlığı’ndaki ve TVF’deki atamalar Resmi Gazete’de yayımlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara nazaran, Hazine ve Maliye Bakanlığı Bakan Yardımcıları Osman Dinçbaş ve Bülent …

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara nazaran, Hazine ve Maliye Bakanlığı Bakan Yardımcıları Osman Dinçbaş ve Bülent Aksu misyonlarından alınırken yerlerine Cengiz Yavilioğlu ve Şakir Ercan Gül atandı.

Birtakım bakanlık ve kurumlara ait atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara nazaran, Hazine ve Maliye Bakanlığı Bakan Yardımcıları Osman Dinçbaş ve Bülent Aksu misyonlarından alınırken yerlerine Cengiz Yavilioğlu ve Şakir Ercan Gül atandı.

Feridun Haydi Sinirlioğlu Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığına atanarak ve kendisine “büyükelçi” unvanı verilerek, Birleşmiş Milletler (BM) nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Daimi Temsilciliği Özel Temsilcisi olarak görevlendirildi.

Türkiye Varlık Fonu İdaresi Anonim Şirketi İdare Şurası Lider Vekilliğine Prof. Dr. Erişah Arıcan’ın ataması yapıldı.

Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürü Cengiz Fazilet misyonundan alındı.

Türkiye Güç, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu ve Yürütme Heyeti Başkanlığına Prof. Dr. Abdulkadir Balıkçı görevlendirilirken, Yürütme Konseyi üyeliklerine ise Kadim Budak ve Prof. Dr. İbrahim Dincer getirildi.

Devlet Materyal Ofisi (DMO) Genel Müdürlüğünde açık bulunan İdare Konseyi üyeliğine İsmet Keskin, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında açık bulunan Ardahan Vilayet Müdürlüğüne Ersin Arslan, Aydın Vilayet Müdürlüğüne Muğla Vilayet Müdürü Ahmet Bayramer, Muğla Vilayet Müdürlüğüne Kırklareli Vilayet Müdürü Muzaffer Akgül, Kırklareli Vilayet Müdürlüğüne Osman Kâfi Somer, Kastamonu Vilayet Müdürlüğüne Karabük Vilayet Müdürü Selahattin Emirsüleymanoğlu atandı.

Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma Yönetimi Başkanlığına Mahmut Sami Şahin, Tarım ve Orman Bakanlığında açık bulunan Avrupa Birliği ve Dış Bağlantılar Genel Müdür Yardımcılığına Ferhat Çolak, Ticaret Bakanlığında açık bulunan İç Ticaret Genel Müdür Yardımcılığına ise Gümrükler Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin altındal’ın atamaları yapıldı.

Karayolları Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Tutaş, 5. Bölge Müdürü Yakup Dost, 8. Bölge Müdürü Kenan Keskin, 9. Bölge Müdürü Şefik Solmaz, 11. Bölge Müdürü Ahmet Turan Gülhaş, 13. Bölge Müdürü Arif Çobanoğlu, 18. Bölge Müdürü Recep Yener Birliker misyonlarından alınırken, 5. Bölge Müdürlüğüne Mehmet Fidan, 6. Bölge Müdürlüğüne Erhan Özkaya, 8. Bölge Müdürlüğüne Ökkeş Ceylan, 10. Bölge Müdürlüğüne Mehmet Aşık, 11. Bölge Müdürlüğüne Hasan Ali Arslan, 13. Bölge Müdürlüğüne Salih Cengiz 15. Bölge Müdürlüğüne Yüksel Oğuzhan atandı.

Yükseköğretim Heyeti Üyeliğine, Üniversitelerarası Şuraca seçilen Prof. Dr. Mustafa Çiçekler tekrar atandı.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/hazine-bakanligi-ndaki-ve-tvf-deki-atamalar-resmi-gazete-de-yayimlandi-2273728

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer İçerikler