Hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması başladı

Saat 21.00’de başlayan sokağa çıkma kısıtlaması, 15 Şubat Pazartesi saat 05.00’te sona erecek Türkiye genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19 …

Saat 21.00’de başlayan sokağa çıkma kısıtlaması, 15 Şubat Pazartesi saat 05.00’te sona erecek

Türkiye genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile uğraş önlemleri kapsamında 15 Şubat Pazartesi saat 05.00’te sona erecek sokağa çıkma kısıtlaması saat 21.00 prestijiyle başladı.

İçişleri Bakanlığınca daha evvel çıkarılan genelgelerle sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan müddet ve günlerde vatandaşların temel gereksinim materyallerine ulaşmaları noktasında rastgele bir zorlukla karşı karşıya kalmamaları için gerekli tüm önlemler alındı.

Buna nazaran market, bakkal, manav, kasap ve kuru yemişçiler yarın ve pazar günü 10.00-17.00 saatlerinde açık olacak. Tekrar belirtilen mühlet içinde marketler ve bakkallar aldıkları siparişleri teslim edebilecek.

Lokanta, restoran, pastane ve tatlıcı biçimi iş yerleri bugün saat 24.00’e kadar yalnızca paket servis biçiminde faaliyet gösterecek. Bu iş yerleri, yarın ve pazar günü 10.00-24.00 saatlerinde paket servis faaliyetlerine devam edebilecek.

Cumartesi ve pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin yalnızca ekmek satan bayileri açık olacak. On-line sipariş firmaları da kısıtlama mühletince 10.00-24.00 saatlerinde siparişleri teslim edebilecek.

Vatandaşlar, sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan günlerde (cumartesi-pazar) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap, kuru yemişçi, fırın ya da ekmek satış bayilerine yürüyerek gidip gelebilecek.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/hafta-sonu-uygulanacak-sokaga-cikma-kisitlamasi-basladi-2274583

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler