Gümüş vadelileri 3 yılın zirvesini gördü

Gümüş vadeli kontratları altının gölgesinden sıyrılarak güçlü bir yükseliş gerçekleştiriyor

Gümüş vadeli kontratları altının gölgesinden sıyrılarak güçlü bir yükseliş gerçekleştiriyor

Gümüş vadeli kontratları, artan güvenli liman talebi ve arza yönelik endişelerin etkisi ile altındaki rallinin gölgesinden kurtuldu ve ons başına 20 doları aşarak 2016’dan beri en yüksek seviyesini gördü.

Altın ve gümüş bu yıl, koronavirüs pandemisinin küresel ekonomide sarsıntı yaratması ve bunun sonucu, pandemiye bağlı kısıtlama tedbirlerinin gevşetilmesine karşın, güvenli liman talebinin sürmesi ile birlikte sert yükseldi. Salgın aralarında ABD’nin de olduğu dünyanın birçok ülkesinde henüz kontrol altına alınamadı ve bu durum güvenli liman niteliğindeki bu varlıkların elde tutulmasına neden oluyor.

Aynı zamanda üretimine ilişkin endişeler de var. S&P Global Market Intelligence‘a göre, küresel bazda zarar gören 275 maden arasında en fazla etkilenenleri altın ve gümüş madenleri oluşturuyor. Dünyanın en fazla gümüş üretilen bölgesi olan Latin Amerika’da, pandemi, Meksika’nın son dönemde Kovid-19 kaynaklı ölüm sayısında İtalya’yı geçmesi ile birlikte, daha da kötüye gitti.

Gümüş vadeli kontratları New York Comex piyasasında yüzde 1.7 yükselerek ons başına 20.105 dolara kadar tırmandıktan sonra yerel saati ile 08:35’te 20.07 dolar seviyesine geldi. Kontrat ikinci çeyrekte yüzde 32 yükseldi ve 2010’dan bu yana en büyük çeyrek dönem kazancını gerçekleştirdi

.

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Kredi notu nedir, findeks kredi notu sorgulama
Devamını Oku

Kredi notu nedir?

Table of Contents Kredi notu nasıl hesaplanıyor?Düzenli Kredi ve Kredi kart ödemesi 35% etkiliKredi ve kredi kartının geç…
Devamını Oku

Findeks ile Kredi Notunu Etkilen Faktörler

Findeks ile Kredi Notunu Etkilen Faktörlerleri sizler için derledir. İstediğiniz zaman kredi çekebilmeniz ve findeks kredi notunuzun yükseltmeniz için altın değerinde öneriler listelediğimiz içeriğimizi okuyabilirsiniz.