“Gümrük Birliği’nin güncellemesi için çalışacağız”

Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen Avrupa Birliği Kurulu Lideri Ursula von der Leyen, “Gümrük Birliği’nin uygulanmasına ait …

Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen Avrupa Birliği Kurulu Lideri Ursula von der Leyen, “Gümrük Birliği’nin uygulanmasına ait mevcut zorlukları ele alarak güncelleme için çalışacağız” açıklamasını yaptı

Avrupa Birliği önderleri ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan görüşmesinden olumlu iletiler çıktı.

Avrupa Birliği Kurulu Lideri Ursula von der Leyen ve AB Kurulu Lideri Charles Michel Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara’da görüştü. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde basına kapalı gerçekleşen görüşme, yaklaşık 2 saat 45 dakika sürdü.

Görüşmeyle ilgili olarak Avrupa Birliği Komitesi Lideri Ursula von der Leyen, “Türkiye’yle bağlarımıza ivme katmak için geldik, iki tarafa da yarar sağlayacak iş birliği alanlarını görüştük. Gümrük Birliği’nin uygulanmasına ait mevcut zorlukları ele alarak güncelleme için çalışacağız” açıklamasını yaptı.

AB Kurulu Lideri Michel ise görüşmeye dair “AB, Türkiye ile ekonomik iş birliği, göç ve halklar ortasında ilişkiyi artırmak için somut gündem sunmaya hazır. AB’nin stratejik çıkarı, Doğu Akdeniz’de güvenlik ve istikrar ile Türkiye’yle karşılıklı fayda ve müspet ilişkilerdedir” diye konuştu.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/gumruk-birligi-nin-guncellemesi-icin-calisacagiz-2277996

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer İçerikler