GÜBRE FABRİKALARI T.A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel)

GUBRE FABRIKALAR 2021-01-25 tarihli – KAP bildirimleri Bloomberg HT’de! GUBRE FABRIKALAR ile ilgili en sıcak gelişmeleri takip etmek için artık …

GUBRE FABRIKALAR 2021-01-25 tarihli – KAP bildirimleri Bloomberg HT’de! GUBRE FABRIKALAR ile ilgili en sıcak gelişmeleri takip etmek için artık tıklayın!

GÜBRE FABRİKALARI T.A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

İlgili Şirketler [] İlgili Fonlar [] Türkçe
Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Mevzuya Ait Daha Evvel Yapılan Açıklamanın Tarihi

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
Bildirim İçeriği

Açıklamalar

Şirketimiz, Türkiye faaliyetlerinde satış sayıları bazında 2020 yılını şirket tarihinin yeni rekorlarıyla tamamlamıştır. Şirketimiz 2020 yılı Türkiye faaliyetlerinde, kimyevi gübre satış ölçüsünü bir evvelki yıla oranla yüzde 21 artırarak birinci sefer 2 milyon ton satış sayısı eşiğini aşmıştır. Bu sonuçlarla pazar hissesini artıran Şirketimiz, ülkedeki gübre tüketiminin üçte birini tek başına karşılama başarısına imza atmıştır. Yurt içi satışların yanı sıra, geçen yıla oranla yüzde 40’ın üzerinde bir artış gösteren ihracat sayıları da yıllık bazda yeni bir rekora işaret etmektedir.
Şirketimizin Türkiye faaliyetlerindeki toplam gübre üretimi, 2019 yılına göre %12 artışla 687.000 ton olarak gerçekleşmiştir.
Öte yandan 2020 yılı içerisinde, şuurlu tarım faaliyetlerini geliştirmek amacıyla faaliyet gösteren ziraî danışmanlık kanallarımıza, üreticilerden gelen bilgi talepleri 3 kat artış gösterirken, model ziraî üretim alanları çalışmaları da muvaffakiyetle sürdürülmüştür.
Salgın periyodunda besin arz güvenliğinin sağlanması için Türkiye’de tarımsal üretiminin aksamadan yürütülmesi maksadıyla operasyonel faaliyetlerini artan bir tempoyla sürdüren Şirketimiz, Kovid-19 salgınının Türkiye’nin gündemine girdiği 2020 yılı Mart ayından itibaren, tarımda verimlilik artışı için en önemli girdilerden birisi olan kimyevi gübre tedarikiyle ilgili bir sıkıntı yaşanmaması gayesiyle gerekli aksiyonları alarak çiftçilerin gereksinim duyduğu her türlü kimyevi gübreleri sağlamaya devam etmektedir. 
Kamuoyuna hürmetle duyurulur.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/904306

BIST

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/borsa/hisse/gubre-fabrikalar/kap-haberi/254703

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler