Gram Altın 2 Kat Artabilir

Son dönemin en popüler yatırım araçlarından birisi haline gelen Gram Altın, şu sıralarda 379 TL’den işlem görüyor. Pandemi döneminde önemli bir ralli yakalayan değerli metalde, bundan sonraki sürecin neler getireceği ise merak konusu. Türk kripto para sektörünün önemli isimlerinden birisi olan Selcoin de son YouTube videosunda bu durumu değerlendirdi. Son dönemde yaptığı uzun vadeli Dolar ve Gram Altın tahminleri ile başarılı olan analiste göre, Gram Altın’da ciddi bir yükseliş kapıda olabilir.

Gram Altın Fiyatı Ne Olacak?

380 TL’ye yakın bir değerden işlem gören Gram Altın ile ilgili Selcoin’den iddialı açıklamalar geldi. Bitcoin ve kripto paraların yanı sıra, Gram Altın yorumları ile de YouTube’da büyük ilgi gören analist, FED’in faiz politikası ve olası gıda krizini değerlendirdi. Selcoin, gıda krizinin patlak vermesi ve FED’in faizleri negatife çekmesi senaryosunda, Altın fiyatlarının patlama yapacağını söyledi. Başarılı analist, bu durumun bir başka değerli metal olan Gümüş’e de olumlu yansıyacağını savundu.

Negatif faiz ve enflasyon denklemini, Altın’a olan talebi artıracağını ifade eden Selcoin, bunun da fiyatta çok ciddi bir yükseliş ile kendini gösterebileceğini söyledi. Başarılı analist, aynı zamanda Bitcoin’in de böyle bir senaryodan olumlu etkilenebileceğini belirtti.

ONS Altın’da bir durum değerlendirmesi yapan Türk analist 1755 dolar seviyesine dikkat çekti. Şu anda 1718 dolardan işlem gören ONS Altın’ın yaşanacak ralli ile birlikte 2000 doları geçebileceğini belirten Selcoin, ralli teyidinin 1755 doların geçilmesi ile yapılabileceğini de sözlerine ekledi.

%100’lük Yükseliş Beklentisi

ONS Altın’da bahsi geçen rallinin yaşanması ile birlikte, Gram Altın için önemli olan bir diğer detay da dolar kuru. Kur, 6.83 seviyelerinden işlem görmeye devam ederken, Selcoin’e göre ilerleyen dönemde bu durum değişebilir.

Dolar kurunda artış yaşanması durumunda bunun da Gram Altın fiyatını olumlu etkileyecek bir diğer gelişme olacağını belirten analist, bu sebepten ötürü fiyatın tam iki kat artabileceğini söyledi. Gram Altın’da fiyat 380 TL civarında işlem görmeye devam ederken,

Selcoin’in tezi doğru çıkarsa o zaman 760 TL’ye kadar bir yükseliş yaşanabilir. Başarılı isim, ABD’de negatif faize geçilmesi ve ONS Altın’ın 1755 dolar üzerinde haftalık kapanışı yapmasının, en değerli iki sinyal olacağı fikrinde.

Gram Altın’ı elinde tutan kişilerin bir yıl içinde ciddi karlar elde edebileceğini söyleyen Selcoin, kısa vadede durumu da ele aldı. Kısa vadede 375-380 TL arasındaki bandın ‘kısmi’ olarak değerlendirilebileceğini belirtti.

Öte yandan değerli metal uzmanı Everett Millman, ONS bazında fiyatların artabileceğini söyledi. Son dönemde borsalarda ciddi bir volatilitenin hakim olduğunu ifade eden analist, bu sebepten ötürü Altın’da yükseliş beklediğini vurguladı. Volatilitenin her zaman Altın için olumlu bir gösterge olduğuna değinen Millman’a göre, kısa vadede fiyat 1800 doları zorlayabilir.

Buna ek olarak diğer uzmanlar ve büyük bankalar da ONS bazında yeni bir rekor bekliyor. Geçtiğimiz ay son yedi yılın en yüksek seviyesine çıkan fiyatın burada da durmayacağı ve 2000 doları aşarak tarihi rekorunu kıracağı belirtiliyor. Ancak bu durum için dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise elbette ki mevcut pandamı. Pandemide ikinci dalganın gelip gelmeyeceğinin, fiyatlarda belirleyici olacağı konuşuluyor.

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer İçerikler