Goldman, Citi ve HSBC çalışanlarının İngiltere’deki ofislerine dönüşlerini askıya alıyor

İngiltere’de ofisi bulunan birçok banka, İngiltere Başbakanı Johnson’ın uzaktan çalışma çağrısının ardından çalışanlarının ofise dönüşlerini askıya aldı

Goldman Sachs Group Inc.’ten Citigroup Inc. ve HSBC Group Inc.’e kadar bankalar, Başbakan Boris Johnson’ın koronavirüs nedeniyle halka evden çalışma çağrısında bulunmasının ardından Londra’daki çalışanlarını işe döndürme planlarını askıya aldı.

Goldman Londra’da bulunan çalışanlarını mümkünse uzaktan çalışmaları için cesaretlendiriyor. Yine de Plumtree Court ofisi ihtiyaç duyanlar için açık olacak.

Deutsche Bank AG, HSBC ve Citigroup çalışan bazı ekiplerinin İngiltere’deki ofislerine dönüşlerini durduracak. Ayrıca BBC’ye göre Barclays Plc, Societe Generale SA ve Londra’daki Lloyd’s İngiltere’deki bazı çalışanlarına eve dönme talimatı verdi.

Goldman’dan Richard Gnodde, çalışanlara gönderdiği bir bilgi notunda “İngiltere hükümeti evden çalışabilecek insanlardan öyle yapmalarını istiyor. Plumtree Court açık kalacak ve güvenli Covid-uyumlu çalışma ortamını sürdürmek için adımlar atmayı sürdüreceğiz.” dedi.

Banka, aylar süren karantina önlemlerinin ardından çalışanlarını Londra ve New York’taki ofislerine döndürmeye hazırlanıyordu. Goldman, sadece bir yıl önce açtığı yeni Avrupa merkezini Plumtree Court’un çalışanlarının yüzde 20’sini ofise döndürmüştü.

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Devamını Oku

Almanya ekonomisinde tarihi küçülme

Koronavirüs krizi nedeniyle Almanya ekonomisinde tarihi bir küçülme yaşandı. GSYİH, ikinci çeyrekte ilk çeyreğe göre yüzde 10,1 küçüldü. Önceki yılın aynı dönemine göreyse küçülme yüzde 11,7.
Devamını Oku

İspanya’da pandemi nedeniyle 1 milyon istihdam kaybı

İspanya Ulusal İstatistik Enstitüsü'ne bağlı Aktif Nüfus Anketi, kurumunun açıkladığı verilere göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomide yarattığı olumsuz etkilerden dolayı yılın ikinci çeyreğinde 1 milyondan fazla istihdam kaybı yaşandı.
Devamını Oku

Ekonomide daralma bekleniyor

Müşteri harcamaları, iş adamı yatırımları ve dış ticaret büyümesi daralmayı önleyemedi. Yılın ikinci çeyreğinde ekonomide yüzde 7.5 daralma öngörülüyor.