Girişimcilik Sertifikası Belgesi Nedir? Nasıl Alınır?

Girişimcilik Sertifikası Belgesi Nedir? Nasıl Alınır?

Her geçen gün resmen bizim alehimize akıp giderken kendimiz ve geleceğimiz için bir adım atmanın vakti geldiğini düşünürüz hele bide içimizde Girişimcilik ruhumuzun ortaya çıkma vakti geldiyse oturup artık kendi işimizi kurmak, hayalerimizi gerçeğe dünüştürmek isteriz. Bunun için bize gerekli olan yapacağımız işi bulmak, yeni bir iş yeri açmak yada bağımsız bir çalışma ortamını bize sağlayacak dayanağı bulmaktır. İşte tam bu zamanda Girişimcilik bize sermaye ve olan fırstları değerlendirmede oldukça üstün bir başarı ve sermaye gereksede buda asıl önemli olan resmi evraklara olan ihtiyaçtır. Bunun hepsini gerçekleştiğinde KOSGEB resmen imdadımıza yetişir gibi hız kesmeden yeniliklere fırsat tanımıda en büyük destekçimiz olur. Bunun için sisteme kayıtlı olmak ve girişimcilik sertifiksı almak istenilen şartları, ne kadar faydalı olduğunu detaylı bir şekilde görülür. Az öncede belirtiğimiz gibi işi bulduk, yeri bulduk girişimcilik sertifikası tam olarak burda devreye girer ve yeni olan binlerce ayrıcalığa yeni yolar gösterir.

 

Girişimcilik Sertifikası Nedir?

KOSGEB kredisi nasıl alınır ve kimlere verilir? Kosgeb kredisi yeni fikirlere sahip ve girişimcilik belgesine sahip olan vatandaşlarımızın küçük yada orta derecedeki işlere destek olan ve bu işlerin geliştirilip büyümesine katkı sağlamayan önemli bir adımdır. Kosgebe iş kurmak isteyen birçok kişi başvururken kurum kendilerine sunulan projeleri direk kbul etmeyip değerlendirme aşamasından geçirir. İşte tam burdaGirişimcilik sertifikası devreye girer çünkü bu belgeyi alan kişiler daha önceliklidir. Çünkübu belge kişinin eğitim almış olduğunu ve yapılan sınavlarda başarı gösterdiğini belirtmektedir. Bunun için öncelik Girişimcilik belgesini alanlara verilir.

 

KOSGEB – Girişimcilik Kursu Nedir? Ne işe Yarar?

Kosgeb her yıl yüzlerce kişiye farkı konulardaki iş koluna sahip proje getirenlere karşılıksız kredi desteği sağlamaktadır. Bu kredi alabilmenib bazı şartları vardır bunların başında girişimcilik sertifikasının almakgerekiyor, bunun içinde belirlenmiş olan bazı eğitimlerden geçmek şartını koşuyor. Eğerki bu sertifika alınamasa kosgeb tercihlerini farkı kişilerden kulanma tarfatarı oluyor. Çünkü yılardır verilen hibe kredileri için uygunsuz ve yersiz harcamaların söz konusu olmasını istemiyolar. Verilen bu kredilerin kosgeb tarafından takibi yapılırken kredi verilen kişilerin resmi kaynaklara dayanak sağlamiş olması gerekmektedir. Bu gereklilik eğitim almış ve ne yapılması gerektiği konusunda, istenilen performansave geri dönüş aşamalarında sıkıntı yaşamayacağının garantisi olarak kabul edilir.

 

Girişimcilik Sertifikası Eğitimi Neleri Kapsar?

Girişimcilik sertifikası kursları, baştan sona bir işletme sahibinde olması gereken temel kavramların aktarımı, bu adımlar hakkında gereken sosyal bilgiler, üst düzey çalışmalar ve toplamda 70 saate varılan bir eğitim süresine kapsar. Verilen bu eğiyim sürecinde teorik tanımların üzerinde oldukça durulur. Kişinin iş hayatı için gerekli olan yazılı bilgilerin nasıl ve nerelerede etkili olcağı konusunda oldukça verilmli olan bilgiler kişiye aktarılırken, bir taraftanda yapılan bu çalışmalar sonucunda verim alamayanlar elenir. İşte bu yüzünden sertifika verilir aslında. BU sertifika sayesınde iş verenle çalışan arasındaki diyaloğun nasıl olması gerektiğini gösterir. Bazen talihsizlikler yaşanır ve iş yeri iflas eder yada farklı nedenlerle apanmak orundaa kalır işte bu durumları engelemek için zorunlu bilgilendirmelerde yapılır. Girişimcnin baştan beri götereceği mücadele kişiye krediyi dahaat rahaat verilme şansını artırıp kayıtlara geçer.

Kaarşımıza vizyon sahibi olarak çıkan girişimcilik kursları ne istediğini bilen ve beli bir hedef olna iş sahipleri adaylarını desteklemektedir. Buradaiş sahibinin kurmak istediği iş ve bu iş hakında görüşmelerin olumlu geçmesi,başvurulacak olan kurumlardan olumlu cevaplar alınması beklenirken bir taraftanda bu yolca halcanan emeklerin karşığı alınmayı beklemektedir. Çünkü bu yol izlenmeden kurulan şirketlerin alt yapısı sağlam olmaz vekesinlikle güven teşkil etmez. Yapılan bu çalışmaların geneline bakıldığında ortaya çıkan sonuç kişisel gelişim ve teorik bilgilerden oluşmaktadır. Aslında genel olarak bakılıdığında çok zor yada imkansız bir evreden oluşmamakta. Aksine güven aşılanmış ve ne istediğinden emin olan herkesın sadece resmi bir evrakla başvurması yeterli olacaktır.

 

Girişimcilik Belgesi Nasıl Alınır?

Yaş sınırı en az 18 olarak kbul edilir. Resmiyete işsiz olarak görünmesi ve ilk defa faydalanılıyor olması gerekir. Tabik olumlu bir fikir ve görüşe sahip olarak kurslara başvuruda bulunup katılım hakı kazanabiilirsiniz. KOSGEB gelişimini sürdürürken, vatandaşlara sunmakta oldukları hizmetleri devam ettirmek zorundadır.

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
3 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer İçerikler
Kıdem Tazminatı
Devamını Oku

Kıdem ve İhbar Tazminatı Hesaplama 2019

Table of Contents İş Kanunu’na Göre Kıdem Tazminatı Alabilecek KişilerÇalışan İstifa Ederse Kıdem Tazminatıİşverenin Kıdem Tazminatı Ödemeden İşçiyi…