Getir/ Salur: Bu yıl bir cins fonlama daha olabilir

Getir Kurucusu Nazım Salur Bloomberg HT’ye “Biz bu yıl içinde bir cins daha kaynak artışı yaparız” açıklamasında bulundu Getir Kurucusu Nazım …

Getir Kurucusu Nazım Salur Bloomberg HT’ye “Biz bu yıl içinde bir cins daha kaynak artışı yaparız” açıklamasında bulundu

Getir Kurucusu Nazım Salur Getir’in Türkiye dışında da faaliyete geçmesine dair son gelişmeleri ve yeni finansman planlamalarını Bloomberg HT ekranlarında anlattı.

Bu yıl en az Türkiye dışında 3 ülkede de faaliyete geçeceklerini söyleyen Salur, yakın vakitte açıklayacakları kentin Avrupa’da olduğunu da belirtti. Halka açılma konusunda da Getir Kurucusu, kısa vadede bu türlü bir planlarının olmadığını belirtti.

Salur’un konuşmasında öne çıkanlar ise şöyle;

Bizim burada oluşturduğumuz yapay zeka sistemleri gittiğimiz her ülkede çalışıyor. İngiltere yahut Almanya’dan örnek verelim; orada neyin satıldığını benim bilmeme gerek yok. Sisteme eseri koyuyoruz ve 1 ay içinde neyin satılıp satılmadığına dair eserleri listeleriz. Satılmayanları listeden çıkarırız ve arama yapılan bizde olmayan yeni şeyleri koyarız. 1 ay sonra o ülkedeki yelpaze resen oturur.

İleride halka açmayı düşünebileceklerini yakın vadede düşünmediklerini belirten Salur, halka açmanın kaynak yaratma işidir, kaynağı öbür türlü yaratabiliyorsak halka açılmayı bekletebiliriz. Daha çok kaynak elde etmek için yurtdışında açılmayı düşünürüz. Kaynak bizim işimizde başarısı yüzünden olur, kazandığın paraları biriktirip işi büyütmeyi beklerseniz 10 yıl-20 yıl geçer. Ezber bozan işlerde işler tuttuktan sonra tutan işin çok büyümesini beklemeden evvel onu çoklamak lazım onun içinde kaynak gereksinimi bizde bitmez. Biz bu yıl içinde bir cins daha kaynak artışı yaparız orada da unicorn değerleme üzerinden Getir’i değerleyeceğimizi düşünüyorum.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/getir-salur-2273293

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer İçerikler