General Motors, çip zahmeti nedeniyle üretim kesintisini Mart’a kadar uzattı

Amerikan araba üreticisi General Motors (GM), yarı iletken çip tedarikinde yaşanan global kahır nedeniyle 3 tesisindeki üretim kesintisinin mart …

Amerikan araba üreticisi General Motors (GM), yarı iletken çip tedarikinde yaşanan global kahır nedeniyle 3 tesisindeki üretim kesintisinin mart ayının ortalarına kadar uzayacağını bildirdi

Amerikan araba üreticisi General Motors (GM), yarı iletken çip tedarikinde yaşanan global problem nedeniyle 3 tesisindeki üretim kesintisinin mart ayının ortalarına kadar uzayacağını bildirdi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını devrinde teknoloji kesiminde yarı iletken çiplere olan talebin artması, bu eserin global çaptaki tedarikine ait meşakkatleri da beraberinde getirdi.

Araba üreticileri gereksinim duydukları yarı iletken çiplere erişmede problemler yaşarken GM, global yarı iletken çip zahmeti nedeniyle ABD’nin Kansas eyaletindeki Fairfax, Kanada’nın Ontario eyaletindeki CAMI ve Meksika’nın San Luis Potosi kentindeki tesislerinde üretim kesintisinin mart ayının ortalarına kadar uzayacağını duyurdu.

GM’den yapılan açıklamada, yarı iletken tedarikinin tüm sanayinin karşılaştığı bir sorun olmaya devam ettiğine dikkat çekildi.

Şirketin mevcut yarı iletkenlerle en çok talep gören kamyon ve SUV modellerinin üretimine odaklanacağı belirtilen açıklamada, GM’nin tedarikçilerinin yarı iletken ihtiyaçları için tahlil bulmak ve şirketin üzerindeki tesirlerini azaltmak için çalıştığı vurgulandı.

Açıklamada, üretim kesintisinin mart ayı ortalarında yine değerlendirileceği belirtilerek, kelam konusu tesislerdeki üretim kaybının telafi edilmesinin amaçlandığı söz edildi.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/general-motors-cip-sikintisi-nedeniyle-uretim-kesintisini-mart-a-kadar-uzatti-2274331

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Devamını Oku

Coin Yorumları

On yıldan uzun süredir hayatımızda olsa da yatırım aracı olarak popülerliğini son birkaç yılda kazanan kripto paralar, bugün…