Gazprom’un doğal gaz ihracat geliri düştü

Gazprom’un doğal gaz ihracat geliri yüzde 52,3 düşerek 8,3 milyar dolara geriledi.

Rusya Federal Gümrük servisi verilerine göre, Gazprom’un doğal gaz ihracat hacmi 2020 yılının ilk çeyreğinde yüzde 24 azalarak 59,6 milyar metreküpe düştü.

Bu düşüşle birlikte gaz ihracatı da gelir bazında yüzde 52,3 azalarak 8,3 milyar oldu.

Gazprom’un net karı geçen yıla bir önceki yıla göre yüzde 17 azalarak 1,2 trilyon rubleye geriledi.

Dünyanın en büyük doğal gaz üreticilerinden biri olan Gazprom, Rus yasalarına göre boru hatlarıyla doğal gaz yetkisine sahip ülkenin tek şirketi konumunda yer almaktadır.

Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) tahminlerine göre, küresel doğal gaz talebinin bu yıl yüzde 4 azalarak rekor seviyede düşmesi bekleniyor.

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Devamını Oku

10 bin TL ihtiyaç destek kredisi başvuru şartları nedir ve nasıl yapılır?

Hane geliri 5 bin liranın altında olan kişilerin başvuruda bulunabileceği 6 ay ödemesiz 10 bin TL kredi başvurusu bilgilerine konumuzun detaylarında ulaşabilirsiniz. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Şu ana kadar binlerce kişinin başvuruda bulunduğu 10 bin TL kredi için 36 ay vadenin 6 aylık kısmı ertelemeli olacak. 5 bin lira çekilmesi halinde aylık 188 lira, 7 bin 500 lira çekilmesi halinde aylık 282 lira, 10 bin lira çekilmesi halinde ise 376 lira geri ödeme alınacak. Peki, 10 bin lira kredi şartları nelerdir? İşte, 6 ay ödemesiz kredi hakkında detaylı bilgiler