Garanti Bankası Kredi Notu Sorgulama ve Öğrenme Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası Kredi Notu Öğrenme ve Sorgulama

 

Daha önceki içeriklerimizde farklı bankaların Kredi Notu sorgulama yöntemlerini anlattım. Bu içeriğimde sizlere Garanti Bankasından Kredi Notu puanı ortalamasının nasıl sorgulandığını resimli olarak anlatacağım. Bankanın İnternet Şubesinine girmek için gerekli olan şifrenizle ile giriş yapmanız gerekli. Size anlatmak için Bankanın İnterne Şubesi giriş şifremle resimli olarak anlatacağım. Eğer bankanın müşterisi değilseniz, kullanıcı adı ve şifreniz yoksa ne yazıkki bu bilgilere ulaşmanız çok zor. Eğer bankanın müşterisi değilseniz size tavsiyem bir mevduat hesabı açmalarıdır. İsterseniz TL istersenizde Döviz hesabı açatırabilirsiniz. Hesabınızda yaklaşık 6 ile 7 tl civarı bi mebla bulunması yeterli olacaktır. Çünkü yapacağımız sorgulamalar ücretlidir ve bedeli 6-7 liradır. Garanti bankasından hesap alan kişiler için sisteme giriş yapabilmeleri için “Parola” alması gerekli. Bunu da bankanın internet sitesinden https://www.garanti.com.tr alabilirler. Parolanızı hemen almak için T.C. kimlik numaranızı veya müşteri numaranızı bilmeniz yeterlidir. Bu bilgilere sahip olan kullanıcılar sisteme girişlerini sağlayarak KKB kredi notu ve çek riks raporu sorgulamalarını aşağıda anlatacağımız adımları izleyerek yapabilirler.

 

Garanti İnternet Bankacılığı İle Kredi Notu Sorgulama

Garanti bankası mevduat hesabınızda en az 7 TL bulunuyorsa, bir kaç adımda bütün kredi notu puanınızı sorgulayıp öğrenmek için hazırsınız demektir. Bahsi geçen 7 TL ise bu sorgulama için kesilen bedeldir. İşleme başlamak için telefon veya bilgisayar aracılığı ile garanti.com.tr adresine giriş resimde göründüğü gibi bireysel seçeneğini seçip giriş yapalım.

 

Garanti-Bankası-İnternet-Bankacılığına-Giriş

 

Bu alana girince sistem sizden kullanıcı adı ( T.C. yada Müşteri Numarası ) ile özel parolanızı girmenizi isteyecektir. Bu girişi yaptığınızda hesap açarken verdiğiniz ve sisteme kayıtlı olan telefon numanıza onay mesajı gelecektir. Onay mesajını girdirten sonra İnternet Bankacılığı sistemi açılmış olacak.

 

Kredi Notu Sorgulama için İlgili Menü Seçimleri

Tüm adımları izlediğinize göre artık İnternet Bankacılığı Sitemi ana ekranında ve giriş yapmışsınız demektir. En üst bölümde bir çok menünün varlığını görüyorsunuz. Bu menüler içinde bize gerekli olan Kredi notu sorgulama menüsüne ulaşacağız. “BAŞVURU” menüsü içinde “KKB Raporu” sekmesine tıklayalım.

 

Garanti-KKB-Menüsüne-Giriş

 

Bu adımı gerçekeştirdikten sonra karşınıza iki yeni seçenek çıkacak. “Risk Raporu” yazan seçenecek size 5 yıl içinde mevcut kredi notu raporunuzu sunacak. “Çek Raporu” seçeneği ise çek ile yapmış olduğunu kredi raporlarıdır. Biz yine resimde de gözüktüğü gibi sol tarafta ” Risk Raporu ” yazan alandaki ” Başvur ” metnine girmemiz gerekmektedir.

Risk-Raporu-Alanının-Seçilmesi

 

Kredi Notunu Öğrenmek İçin Son Adımlar

Sonuca Ulaşmak İçin Son 3 Adım!

Önceki adımları uyguladığımıza göre şu an yapmamız gerekenler artık son adımlar. 1. Adım Kredi Notu Raporumuzu almak için bizden sitenilen bilgilerin eksiksiz girilmesidir. Bu adımlar içinde en önemlisi ilk adımın yani istenilen bilgilerin eksiksiz verilerek doldurulmasıdır. 2. Adım ise girilen bilgilerin eksiksiz ve doğru girildiğinin onaylanması adımıdır. Son adımız ise Raporu almak için işlemlerin tamamlanması adımıdır.

 

Sorgulama-Bilgilerin-Girilmesi

 

Garanti bankası ile kredi notu sorgulama işlemi TC kimlik numarası ile yapılan sorgulama işleminden 3 TL daha uygundur.

 1. Garanti Bankası müşteri hizmetleri numarası nedir?

  Garanti müşteri hizmetleri numarası olan “444 0 333” yada “0850 222 0 333” numarasını arayabilirsiniz.

 2. Kredi Notu öğrenme Garanti bankasından nasıl yapılır?

  * Garanti internet bankacılığına giriş yapın.
  * Başvuru sekmesinden KBB işlemlerine tıklayın
  * Gelen ekranda Risk raporu kısmını seçtikten sonra 5 yıllık kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

 3. Garanti müşteri temsilcisine direk bağlanma 2019

  1. İlk olarak Garanti müşteri hizmetleri numarası olan “444 0 333” yada “0850 222 0 333” numarasını arayın. 2. Ardından sesli komut sistemi sizi karşılayacaktır

 4. Bekleyen Provizyon Nedir?

  Onay aşamasında bulunan harcamalar, kart hareketlerinde bekleyen provizyon olarak görünür. Bankanız bu aşamada harcamanın doğruluğunu, çekim yapılan yerin doğruluğunu, kartın çalıntı olup olmadığını araştırır.
  Daha detaylı bilgi için Bekleyen Provizyon nedir? konumuza bakabilirsiniz.

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
1 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Kredi notu nedir, findeks kredi notu sorgulama
Devamını Oku

Kredi notu nedir?

Table of Contents Kredi notu nasıl hesaplanıyor?Düzenli Kredi ve Kredi kart ödemesi 35% etkiliKredi ve kredi kartının geç…
Devamını Oku

Vakıfbank EFT ve Havale Saatleri

Vakıf Bank kullancıları için EFT ve Havale Saatlerini araştırdık. Vakıf Mobil veya İnternet bankacılığı ile işlem yaptınız ve…
Devamını Oku

İNG Müşteri numarası nasıl öğrenilir?

ING Müşteri no nasıl öğrenilir? 6 Adımda ING Müşteri no öğrenmek için yapmanız gerekenler. ING Müşteri temsilcisine direkt bağlanma hakkındaki detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.