GameStop’ta açığa satan fonda ziyan belirli oldu

GameStop paylarında ferdi yatırımcıların örgütlediği alımların bu payda açığa satış konumu alan fonlar üzerindeki olumsuz tesirine ait ayrıntılar …

GameStop paylarında ferdi yatırımcıların örgütlediği alımların bu payda açığa satış konumu alan fonlar üzerindeki olumsuz tesirine ait ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı. Bloomberg’in haberine nazaran Melvin Capital’de Ocak ayında düşüş…

Ferdî yatırımcının akın ettiği GameStop paylarını açığa satarak konum alan hedge fonu Melvin Capital’ın Ocak ayında yüzde 53 kayıp yaşadığı ortaya çıktı.

Bloomberg’in haberine nazaran hedge fonu 2014’te kurulduğundan bu yana en düşük kaldıraç düzeyinde. Gabe Plotkin tarafından kurulan fonun GameStop çalkantısı sırasında Citadel LLC ve Point72 fonlarından elde ettiği kaynak da dahil olmak üzere idaresinde 8 milyar dolar bulunuyor.

GameStop çılgınlığı sırasında buyrukları yerine getirmekte zorlanan ve banka kredi çizgilerini kullanan, hissedarlarından fon toplayan süreç platformu Robinhood süreç kısıtlamalarını sekiz pay ile sınırlandı. Mevcut kısıtlama listesinde GameStop ile birlikte AMC Entertainment ve BlackBerry üzere ferdi yatırımcıların yığıldığı öteki paylar de bulunuyor.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/gamestop-ta-aciga-satan-fonda-zarar-belli-oldu-2273762

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer İçerikler