GameStop masalında sona mı geliniyor?

GameStop payları geçtiğimiz hafta yaşanan “çılgın” yükselişin akabinde yüzde 60 düştü GameStop payları geçtiğimiz hafta dünyada çılgınlık olarak …

GameStop payları geçtiğimiz hafta yaşanan “çılgın” yükselişin akabinde yüzde 60 düştü

GameStop payları geçtiğimiz hafta dünyada çılgınlık olarak isimlendirilen yükselişinin akabinde Reddit dayanaklı rallisinin başarısızlıkla sonuçlanmasının ikinci gününde yüzde 60 kıymet kaybetti ve 90 dolar düzeyine kadar indi.

AMC Entertainment hissseleri de Pazartesi günü yüzde 0,3 yükseldikten sonra bugün yüzde 50’ye yakın düşüş kaydetti ve 6,68 dolara kadar geriledi.

GameStop geçtiğimiz hafta perakende yatırımcıların alımlarıyla hedge fonları üzere açığa satış yapan kurumsal yatırımcıları safdışı bırakarak 500 doların üzerine çıkmıştı. Toplumsal medya üzerinden yapılan bir kampanyayla payları bir haftada 8’e katlayan ve piyasa pahasındaki artış 20 milyar doları geçen Gamestop, ABD Hazine Bakanlığı’nın da takibine girmişti.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/gamestop-masalinda-sona-mi-geliniyor-2273901

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Devamını Oku

Cari açıkta 2020 tablosu

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Aralık ayına ait ödemeler istikrarı istatistiklerini açıkladı. Böylece salgının tesirli olduğu 2020 yılına ait ...