Futbol kulüplerinin ziyanı arttı

Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş mali yıl ikinci çeyrek bilançolarını açıkladı. Sonuçlara nazaran Galatasaray’ın ziyanı katlanırken …

Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş mali yıl ikinci çeyrek bilançolarını açıkladı. Sonuçlara nazaran Galatasaray’ın ziyanı katlanırken, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın ziyanı ise geçen yıla nazaran geriledi.

Borsa İstanbul’da süreç gören futbol kulüplerinden Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş mali yıl ikinci çeyrek bilançolarını açıkladı.

Galatasaray’ın finansal sonuçlarına nazaran kelam konusu çeyrekte 169,7 milyon lira ziyan kaydedildi. 2019 yılının tıpkı periyodunda 3,73 milyon lira ziyan gerçekleşmişti.

Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın ziyanında ise çeyrekli bazda düşüş izlendi. Buna nazaran Fenerbahçe birebir devir için 19,4 milyon lira ziyan açıkladı; kulüp 2019 birebir periyotta 54,9 milyon lira ziyan bildirmişti.

Beşiktaş birebir periyotta 187,4 milyon lira ziyan bildirdi, Beşiktaş’ın ziyanı 2019’un tıpkı devrinde 84,9 milyon lira ziyan gerçekleşti.

Sayılara 6 aylık olarak bakıldığında ise tüm kulüplerinin ziyanının arttığı görüldü.

Galatasaray’ın Haziran-Kasım 2020 periyodunda net devir ziyanı 209,3 milyon TL oldu. Geçen yılın birebir devrinde kulüp 75,9 milyon TL kâr açıklamıştı.

Beşiktaş’ın tıpkı devirde ziyanı 227,8 milyon TL oldu, geçen yılın birebir devrinde ziyan 151,7 milyon TL olarak kaydedilmişti.

Fenerbahçe’nin ise Haziran-Kasım 2020 devrinde periyot ziyanı 48,8 milyon TL oldu. Kulüp geçen yıl birebir devirde 28,5 milyon devir kârı açıklamıştı.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/futbol-kuluplerinin-zarari-artti-2272890

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler