Ford Otosan, üretime vereceği ortayı öne çekti

Gölcük fabrikasında 19 Nisan-13 Haziran’da üretime orta verileceği, Yeniköy ve Eskişehir fabrikalarında ise faaliyetlerin devam edileceği …

Gölcük fabrikasında 19 Nisan-13 Haziran’da üretime orta verileceği, Yeniköy ve Eskişehir fabrikalarında ise faaliyetlerin devam edileceği belirtildi

Ford Otosan, her yıl yaz aylarında planlı bakım ve yeni yatırımlar için üretime vereceği ortayı öne çekti. Gölcük fabrikasında 19 Nisan-13 Haziran devrinde üretime orta verilirken, Yeniköy ve Eskişehir fabrikalarında faaliyetler devam edecek.

Ford Otosan’ın Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yer alan duyurusunda, yarı iletken tedarikinde yaşanan global dertlerin devam ettiğinin, Japonya’daki sarsıntı ve yangının yarı iletken materyallerde ek tedarik meseleleri ortaya çıkardığının 29 Mart’ta açıklandığı anımsatıldı.

Bugüne kadar ana ortak Ford Motor Company’nin aldığı tedbirler ve şirketin tedarikçileri ile yaptığı planlamalar sayesinde global çaptaki bu krizin tesirlerinin en aza indirildiği belirtilen açıklamada, şu sözler yer aldı:

“Bununla birlikte bu yeni gelişmenin tesiriyle her yıl yaz aylarında planlı bakım ve yeni yatırımlarımız için üretim sınırlarımızın hazırlanması maksadıyla yaptığımız rutin duruşumuzun öne çekilmesine ve Gölcük fabrikamızda 19 Nisan-13 Haziran tarihleri ortasında üretime orta verilmesine karar verilmiştir. Yeniköy ve Eskişehir fabrikalarımızda ise üretime devam edilecektir. Üretime orta verilmesinden kaynaklanan üretim kaybı tesirinin izleyen aylarda üretim temposundaki artış sayesinde azaltılmasıyla, kamuya açıklanan 2021 yılı toplam üretim ve satış adet varsayımlarımızın açıklanan hudutların içinde kalması beklenmektedir.”

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/ford-otosan-uretime-verecegi-arayi-one-cekti-2278494

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler