Flört uygulaması Bumble’da 2,15 milyar dolarlık halka arz

Flört uygulaması Bumble 2,15 milyar dolarlık halka arz yaptı. Şirket halka arzın birinci gününde yaşanan ralli sonrası yaklaşık 14 milyar dolar …

Flört uygulaması Bumble 2,15 milyar dolarlık halka arz yaptı. Şirket halka arzın birinci gününde yaşanan ralli sonrası yaklaşık 14 milyar dolar değerlemeye ulaştı

flört uygulaması Bumble Inc. 2,15 milyar dolarlık halka arzının akabinde birinci süreç gününde yüzde 64 yükseldi.

Bumble payları perşembe günü 76 dolardan açılırken yüzde 85’e kadar yükseldi. Paylar 70,31 dolardan kapandı ve Bumble yükümlülükler dahil yaklaşık 14 milyar dolar piyasa pahasına ulaştı.

Büyük ve halka açık şirketler ortasında en genç CEO olan 31 yaşındaki Bumble CEO’su Whitney Wolfe Herd, Bumble’ın halka arz gelirlerini borç düzeyini düşürmek ve potansiyel satın alımlar için kullanabileceklerini belirtti. Wolfe Herd, “Agresif milletlerarası büyümelere odaklıyız” değerlendirmesini yaptı.

Bumble, 45 milyon adet hisseyi 37-39 dolar ortasında fiyatla pazarladıktan sonra 43 dolardan halka arza çıktı ve 50 milyon adet pay sattı.

Wolfe Herd paylardaki birinci günkü sıçramayı “Uzun vadeye odaklanıyoruz” diyerek yorumladı.

Daha evvel Tinder’ın kurucuları ortasında yer alan Wolfe Herd 2014 yılında Bumble’a start vermişti. Özel sermaye fonu Blackstone Group 2019’da Bumble’ın ana şirketinden çoğunluk payı almıştı. Bu alımla birlikte şirket 3 milyar dolarda pahalanmıştı.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/flort-uygulamasi-bumble-da-2-15-milyar-dolarlik-halka-arz-2274510

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer İçerikler