Erdoğan: 2. parti aşımız bu hafta sonuna kadar gelebilir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ikinci parti aşının bu hafta sonuna kadar Çin’den gelebileceğini söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip …

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ikinci parti aşının bu hafta sonuna kadar Çin’den gelebileceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ikinci parti aşının bu hafta sonuna kadar Çin’den gelebileceğini söyledi. Erdoğan beklentilerinin 10 milyon doz aşının gelmesi olduğunu belirtti.

Cuma namazı çıkışında medya mensuplarının sorularını yanıtlayan Erdoğan, “İkinci parti aşımız, nasip olursa onayı çıktı Çin’den. Büyük ihtimalle bu haftasonuna kadar gelebilir.” sözlerini kullandı.

Erdoğan restoran kısıtlamalarının kabine toplantısında ele alınacağını, bu bahiste hala telaşları olduğunu belirtti. Hususla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kabine toplantımızda inşallah bunun değerlendirmesini tekrar ele alacağız, zira kaygılarımız var. Maalesef her ne kadar sıkı tutacağız diyorlarsa da daha evvel de bunlar söylendi, maalesef sıkı tutulmuyor. Şu anda da başarılı bir süreç var, bunu tekrar aksine çevirmek, o riski tekrar almak istemiyoruz” dedi.

Islahat paketine ait değerlendirmelerde de bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Reform paketi ile ilgili kendi içimizde çalışmalarımızı yaptık, iktisatla ilgili çalışmaları yapıyoruz, önümüzdeki hafta açıklamamızı tarihi ile birlikte duyuracağız” diye konuştu.

Erken seçim ile ilgili soruları da yanıtlayan Erdoğan Haziran 2023’ten evvel erken seçimin kelam konusu olmadığını belirtti. Erdoğan, “Biz muhalefetteki siyasi partiler üzere acelecilik içinde değiliz, şu andaki tablo, takvim Haziran 2023’tür.” dedi.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/erdogan-2-parti-asimiz-bu-haftasonuna-kadar-gelebilir-2273147

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer İçerikler
Devamını Oku

Yılın birinci enflasyon raporu

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Lideri Naci Ağbal kendisinin ve yılın birinci enflasyon raporu sunumu için kameralar karşısına geçti Kasım ve ...