Engelli Maaşına Kredi Veren Bankaların Listesi

Engelli Maaşına Kredi Veren Bankaların Listesi

 

Hayatının her alanında ayrıcalıklı olduğunu düşündüğümüz engeli vatandaşlarımız her konuda olduğu gibi kredi konusunda da ayrıcalıklıdır diyebiliriz. Son zamanlarda engeli vatandaşa sunulan bazı yardımların devlet kurumlarınca oldukça artış göstermektedir. Engeli vatandaşlarımız için sunulan bu özel krediler yine diğer vatandaşlarıma sunulan bazı şartları istiyor. Bu şartlar banka kredi notu, yapılan harcama, aylık gelirler ve taşınmaz mallarını kapsamaktadır,bu değişkenliklere göre işlem süreci devam edip en sağlıklı sonucu alırlar. Engeli vatandaşlarımıza birçok banka kredi imkanı sağlarken bunların başında ilk 3 tane özelikle ayrıcalık tanımaktadır diyebiliriz. Bunlar Vakıf Bank, Halk Bankası ve Zirraat Bankasıdır. Vermiş olduğumuz bu 3 devler bankasını size özelikle önerirken yinede kredi verme şartları yada sözleşme şartlarını en sağlıklı şekilde bankalardan alabilirsiniz. Tüm bankalar gibi bu bankalarda engeli vatandaşlarımız için belli aralıklarla bazı kampanyalar düzenler bunlardan haberdar olmak için bankaların internet sayfalarından sık sık ziyaret etmenizi öneririz.

 

Engelli Kredisi Veren Bankalar

Engeli kredisi veren bir diğer bankalar ise Yapı Kredi ve QNB Finans Bankadır.. Engeli vatandaşlarımıza daha hayat dolu ve sosyal aktiviteler içinde yer almaları amacıyla verilen bu krediler oldukça olumlu sonuçlar vermekte ve talep hızlı artmaktadır. Peki engeli vatandaşımıza kredi desteği veren bu bankaların verdiği krediyi ne belirliyor. Öncelikle engel durumu ve yüzdeliği en çok belirleyen etken olmaktadır, çünkü engeli yüzdesi gelirin farklılığını ve vade süresini belirliyor diyebiliriz. Bankaların gelir öncelikleri burada farklılık gösterip gelir seviyesi düşük olmasına rağmen bile yine kredi desteği sağlar çünkü engeli vatandaşlarımızın geliri devlet tarafından ömür boyu garantilidir diyebiliriz. Bunun için tüm engeli vatandaşlarıma kredi desteği verilir diyebiliriz. Engelli maaşına genel olarak kredi veren bankalar ise;

 

-Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası A.Ş

-Şekerbank T.A.Ş

-Türkiye Garanti Bankası A.Ş

-Q.N.B Finansbank A.Ş

-Denizbank A.Ş

-T.C Halk Bankası A.Ş

-Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O

-Yapı ve Kredi Bankası A.Ş

-Türk Ekonomi Bankası A.Ş

-Akbank T.A.Ş

 

2022 engelli maaşı nasıl alınmaktadır?

Engeli maaşın alınabilmesi için öncelikle hastaneden heyet raporunun olması gerekmektedir. 2022 engeli maaşı, %40 ve daha fazla engeli durumunda olası şartı vardır. Engeli maaşın alınması için kişi başına düşen tutarın 3 te biri kadar olmalıdır. 2022 engeli maaşında 16 yaşından küçükler faydalanamaz.

 

Engelli Kredisi Gereken Şartlar

Engeli vatandaşın krediden faydalanabilmesi için öncelikle düzenli olarak bir maaşa ve sigortanın en az 6 ay yatmış olmasına ve maaşının hacizli olmamasına dikkat edilmelidir. Bu durum dışında kanıtlanabilir iş olması da oldukça önemlidir. Zihinsel engeliler ve ölüm süreci rapor ile belgelenmesi engellilerin kredi alabilmesi, banklar için olumsuzdur.

 

Engelliler için Taşıt Kredisi Almak

Kredi veren bankalar gibi engeli vatandaşımız için taşıt kredisi veren bankalarda vardır. Banklara engeli vatandaşımıza sunduğu bazı kampanyalardan faydalanabilmek için maaş bordrosu yada varsa taşınmaz mülkün tapusuyla bankaya gidebilir ve bu kampanyalardan faydalanabilirsiniz. Ama taşıt kredisini almadan önce mutlaka birden çok bankaya gitmenizi ve bankaların yılık faiz oranını iyice öğrenip karşılaştırmanızı öneririz. Daha sonra size en uygun bankadan taşıt kredisini alabilirsiniz.

 

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
1 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer İçerikler