En Kolay Kredi Veren Bankalar

En Kolay Kredi Veren Bankalar (GÜNCEL)

Şubeye gitmeden kolay kredi veren bankalar

Banka İsmiBelgeKefil/İpotek
N Kolay kredi (Aktif Bank)Evrak talep edilmiyorKefil istemiyor
ING Bank E-KrediKredi notuna bağlı istenebilirKefil istemiyor
CepteTebEvrak talep edilmiyorKefil istemiyor
Enpara.comEvrak talep edilmiyorKefil istemiyor

Bankalarda yapılan online işlemlerin artması ile birlikte kredi sürecinin tamamlanması daha kolay bir hala geldi. Şubeye gitmeden, belgesiz ve kefilsiz olarak kredi kullanmaya imkan vermeye başladılar bankalar.

Online işlemlerin gelişmesi ile birlikte gelişen rekabette kişilerin kredi kullanırken daha da alternatifi olması ve kredi kullanmasını kolaylaştırdı.

Şubeye gitmeden ne kadar kredi çekebilirim, ne kadar masraf öderim?

Banka
En Yüksek Kredi Tutarı
Tahsis Ücreti*
Sigorta
Şubeye Gitmeden Kredi
ING
50.000 TL
Binde 5
VarHerkes
Odeabank
35.000 TL
Binde 5
Var
Sadece kendi müşterisi
Aktif Bank
30.000 TL
Binde 5
Yok
Herkes
CEPTETEB
30.000 TL
Yok
Var
Herkes
Enpara
30.000 TL
Yok
VarHerkes
QNB Finanbank
30.000 TL
Binde 5
Var
Sadece kendi müşterisi
VakıfBank 
30.000 TL
Binde 5
Var
Sadece kendi müşterisi
Garanti Bankası
25.000 TL
Binde 5
Var
Sadece kendi müşterisi
Türkiye İş Bankası
25.000 TL
Binde 5
Var
Sadece kendi müşterisi
Yapı Kredi
25.000 TL
Binde 5
Var
Sadece kendi müşterisi
Akbank
20.000 TL
Binde 5
Var
Sadece kendi müşterisi

Kredi Faiz Oranlarını Nasıl Öğrenebilirim?

Bankaların güncel faiz oranlarını, ihtiyaç, konut ve taşıt kredisi faiz oranlarını Kredi Faiz Oranı sayfamızdan görebilir ve öğrenebilirsiniz. Bunun yanında ihtiyaç kredisi için bankaların size sundukları özel teklifleri değerlendirmek için de sayfamıza bakabilirsiniz.

Kolay Kredi Alabilmek İçin Kredi Notum Kaç Olmalı?

Kredi Notu Aralığı
Risk Grubu
Kredi Kullanma İhtimali
1-699
En Riskli
Çok Düşük
700-1099
Orta Riskli
Düşük
1100-1499
Az Riskli
Gelire Bağlı
1500-1699
İyi
Yüksek
1700-1900
Çok İyi
Çok Yüksek

Yukarıdaki tabloya benzer bir yapıyı bankalar müşterilerine kredi verirken kullanmaktadır. 1500 kredi notunun altında olanların krediye başvurmaları ve kredi alma ihtimalleri git gide düşmektedir.


Bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz Kredi Notum Kaç Olmalı adlı içeriğimize bakarak bilgi alabilirsiniz.


Online Kredi Başvurusunda Dikkat Etmem Gerekenler Nelerdir?

Online kredi başvurusu yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli hususlar;

 • Başvuru sürecine dikkat etmek
  Başvuru formunu yolladıktan sonra bir daha düzenleme yapamayacak olmanızdır. Karşınızda bir insan değil de bilgisayar destekli sistem olduğu için formu doldururken yapacağınız bir hata size zaman kaybı yaşatacaktır.
 • Kredi tutarı ve vadesi
  Kredi başvurusunda vade ve çekilecek kredi tutarına göre oluşturacakları ödeme planını detaylı şekilde inceleyin ve kabul etmek için acele etmeyin. Tahmini oluşturacağınız ödeme planını bulmak için Kredi Ödeme Planı sayfamıza bakabilirsiniz.

Kredi Notu Düşük Olanlar Online Olarak Daha Kolay Kredi Alabiliyor mu?

Online kredi başvurunda insan faktörü dahil edilmeden onaylandığı için başvuru yapan kişinin kredi notu ve gelirine göre karar verilmekte. Küçük miktardaki kredi başvurularında bu durum önemsizken, diğer miktarlardaki başvurularda kredi notunuz önemli bir detay.

Keifl veya İpotek vermem daha kolay kredi çıkmasını sağlar mı?

Kredi başvurusunda kefil veya ipotek vermek bankalara ekstra güven ve teminat olması sebebiyle kredi başvurunuzun onay alma ihtimalini arttırmaktadır.

Tabi ki hali hazırda kredi başvurunuz yoksa, son bir yıl içinde idari/yasal takip yaşamadıysanız, aktif bir SGK kaydınız yoksa ipotek/kefille bile kredi almanız imkansıza yakın bir derecedir.


Online Kredi Başvuru Şartları

 • Online kredi başvurusunda yaş kısıtlaması
  Yasal sorumululuk gereğince kredi başvuru yapacak kişinin 18 yaşını doldurmuş olması ve imza yetkisine sahip olması gerekiyor. Fakat bankalar kefil veya ipotek olmayan 18 yaşındaki kişileri 20 yaş alt sınır uygulaması yapmayı tercih ediyorlar.
 • Bankalar ile hiç çalışması olmayan kişileri online kredi başvurusu
  Bankalar ile hiç çalışmanız olmaması veya kredi kartınızın olmaması gibi durumlar kredi notunuzun oluşmamasına neden olmaktadır. Kredi notunuzun oluşmaması sizi direkt olarak çok riskli grubta yer almanıza neden olacaktır.
 • Online Kredi Başvurularında Gelir Kriteri
  Bankalar tarafından kredi başvurusu yapacak kişilerin gelir kriteri için genel aylık gelirinin yarısının aylık kredi taksit tutarının yarısı kadar geçmemesi şeklinde hesaplanmaktadır.
 • Online Kredi başvurusunda Maksimum ve minimum vade
  Online olarak yapılan ihtiyaç ve taşıt kredisi başvurularında neredeyse tüm bankalarda 60 ay vade seçeneği mevcut. 60 ay üstü vade seçeneği ise bireysel kredilerde konut kredisi hariç yasal olarak bulunmuyor.

Güncel Bankaların Online Kredi Teklifleri

Enpara.com Anında Kredi

Dosya masrafı olmadan, 30 bin TL 60 ay vade ile online olarak anında kredi kullanabiliyorsunuz. Eğer Enpara müşterisi değilseniz, banka çalışanı randevulu olarak bizzat bulunduğunuz yere geliyor ve gerekli imzalarınızı alıyor.

Aktif Bank N Kolay Kredi 

Aktif Bank’ın online bankacılık hizmetleri için kurduğu N Kolay Kredi ile 30 bin TL krediye 60 ay vade ile kullanılan kredinin binde 5’i oranında tahsis ücreti ve hiçbir sigorta masrafı olmadan anında şubesiz olarak kredi kullanabiliyorsunuz. Eğer Aktif Bank müşterisi değilseniz, banka tarafından size bir kurye gönderilerek gerekli imzalar alınıyor ve kredi açılış işlemi yapılıyor.

CEPTETEB Online Kredi

TEB Bankasının online kredi hizmetleri için oluşturduğu CEPTETEB ile 30 bin TL 60 ay vade ile anında dosya masrafsız olarak (sigorta masrafları hariç) şubeye gitmeden kredi kullanabiliyorsunuz. Eğer CEPTETEB veya TEB bankası müşterisi değilseniz, banka çalışanı randevulu olarak bizzat bulunduğunuz yere geliyor ve gerekli imzalarınızı alıyor.

Ayrıca bu süreçte sizden herhangi bir evrak talep edilmiyor. Kredi değerlendirme ise kredi notu risk raporunuz ve e- Devlet üzerinden çekilen sigorta dökümünüz sayesinde yapılıyor.

ING Bank E-Kredi

ING Bankası’nın e -Kredi uygulaması veya internet sitesi üzerinden 50 bin TL 60 ay vade ile sigorta ve kullanılan kredinin binde 5’i tahsis masrafıyla şubesiz olarak anında kredi kullanımı yapabiliyorsunuz. ING Bankası müşterisi değilseniz, kurye göndererek gerekli imzalarınız bulunduğunuz yerde alıyor.

Ayrıca e-Kredi üzerinden kredi işleminiz tamamlanması durumunda herhangi bir belge talep edilmezken, kendi değerlendirmelerine göre gelir veya kredi notunuzda yetersizlik olursa şube veya çağrı merkezi aracılığıyla belge talep edilebiliyor.

Türkiye İş Bankası Anında Kredi

Türkiye İş Bankası müşterisiyseniz, anından mobil uygulaması olan İşCep veya internet sitesi üzerinden 25 bin TL 60 ay vadeyle kolay bir şekilde kredi kullanabiliyorsunuz. Ayrıca kullanılan kredinin binde 5’i oranında tahsis ücreti ile sigorta masrafları da mevcut. Eğer İş Bankası müşterisi değilseniz, ön onay işleminden sonra size en yakın şubeden kredi kullanımını istenen evrak ile birlikte yapabiliyorsunuz.

İş Bankası müşteri hizmetlerine direkt bağlanma için konudaki linke tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Akbank Direkt Kolay Kredi

Eğer Akbank müşterisiyseniz, belgesiz ve kefilsiz olarak şubeye gitmeden 20 bin TL 60 ay ile anında kolay bir şekilde kredinizi kullanabiliyorsunuz. 20 bin TL üzerinden bir kredi talebiniz var veya Akbank müşterisi değilseniz, krediniz onaylansa da kredi kullanımı için gerekli görülen belgeleri ile size en yakın şubeye gitmeniz gerekiyor.

Akbank Müşteri hizmetlerine direk bağlanma konumuza okuyarak detaylı bir şekilde bilgi alabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Hızlı Kredi

Yapı Kredi Bankası’nın müşterisiyseniz, online bankacılık hizmetleriyle şubeye gitmeden 25 bin TL krediyi 60 vade seçeneğiyle tamamen online olarak kullanılan kredinin binde 5’i oranında tahsis ücreti ve sigorta masraflarıyla kullanabiliyorsunuz. Eğer Yapı Kredi Bankası müşterisi değilseniz, ön onay SMS olarak veriliyor ve en yakın şubeye gerekli evrak ile giderek krediyi kullanabiliyorsunuz.

Yapı Kredi bankası internet bankacılığı ve mobil şifre alma nasıl yapılır ve yapı kredi müşteri hizmetlerine direkt ulaşmak için bağlantılara tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
2 Shares:
1 comment
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer İçerikler
Devamını Oku

Kuveyt Türk Müşteri Hizmetleri

Kuveyt Türk Müşteri Hizmetleri telefon numarası, Kuveyt Türk iletişim ve sahibi kimdir, Kuveyt Türk hakkında genel bilgilerini konumuzdan ulaşabilirsiniz.